› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Młodzi kierowcy na cenzurowanym

› policja ponad rok temu    22.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Młodzi kierowcy na cenzurowanym

Większość wypadków powyżej 80% powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Wśród sprawców tych zdarzeń spora część to młodzi kierowcy. Okazuje się, że ładna pogoda - sucha nawierzchni, dobra widoczność, sprzyjają ryzykownej i niebezpiecznej jeździe. Przestrzegamy kierowców, by niezależnie od pokonywanej odległości, zawsze prowadzili pojazd zgodnie z przepisami prawa i mieli na uwadze zarówno własne bezpieczeństwo, jak też pasażerów oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, zwłaszcza tych niechronionych karoserią samochodu. 

Wypadki z udziałem młodych kierowców mogą wynikać przede wszystkim z niedostatecznych umiejętności praktycznych w kierowaniu i braku doświadczenia niezbędnego każdemu kierowcy. Problem stanowi również kierowanie przez młodych kierowców samochodami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Główne przewinienia, które są przyczyną tragedii na drodze to:  niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu,  niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Policjanci będą szczegółowo kontrolować młodych, jeżdżących brawurowo kierowców i tu czekamy również na Państwa sygnały pod numerem alarmowym 112. 

Policjanci ostrzegają! – każdy kilometr więcej lub nieostrożność za kierownicą, mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Przykładem jest tu ostatni wypadek z 15 sierpnia na ulicy Fromborskiej. Tam 18-letni chłopak, na prostym odcinku drogi, uderzył mazdą w drzewo. Zginął na miejscu, a jego o rok starszy kolega w stanie ciężkim trafił do szpitala. Szczegóły tego zdarzenia nadal są wyjaśniane przez policjantów i prokuraturę. 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu. Policjanci obserwują sporo nagannych zachowań, dlatego reakcje funkcjonariuszy są i będą stanowcze. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.