› policja |
ponad rok temu
27.02.2018 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Po tragicznym wypadku w okolicy Wilcząt (pow. braniewski) gdzie zginęło w płonącym samochodzie policja rozpoczęła akcję „Młodość – brawura – prędkość". Podczas dwóch dni policjanci na Warmii i Mazurach skontrolowali ponad 1700 kierujących, w tym ponad 260 "młodych” kierowców Funkcjonariusze nałożyli 700 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, w tym blisko 360 za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Pomimo licznych kampanii społecznych, komunikatów i apeli o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które nie stosują się do zasad ruchu drogowego, ignorując w ten sposób bezpieczeństwo swoje oraz innych. Jedną z form egzekwowania przepisów w tym zakresie są działania „Młodość – Brawura – Prędkość” przeprowadzane przez warmińsko – mazurskich policjantów.
Funkcjonariusze z komend miejskich oraz powiatowych wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie prowadzą działania w miejscach, gdzie występuje najwięcej zagrożeń wykorzystując zarówno radiowozy oznakowane jak i pojazdy nieoznakowane. W trakcie akcji policjanci wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.
Podczas 2 dni działań (ostatni piątek - sobota) policjanci na Warmii i Mazurach skontrolowali ponad 1700 kierujących, w tym ponad 260 "młodych kierowców". Funkcjonariusze nałożyli 700 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, w tym blisko 360 za przekroczenie dozwolonej prędkości.
"Młodzi kierowcy" stanowili z tego ponad 12%. Policjanci skierowali także 30 wniosków do sądu o ukaranie kierujących, a 90 pouczyli. 44 kierowców straciło dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów.
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.
Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego bez względu na to, jaką rolę pełni - czy jest kierowcą, pieszym, jeździ na rowerze czy jest motocyklistą. Recepta dla każdego uczestnika ruchu drogowego brzmi podobnie: stosowanie się do obowiązujących przepisów, respektowanie praw innych uczestników, rozsądne i rozważne podejście do dynamicznej sytuacji drogowej, empatia i szacunek.
Policja Warmińsko-mazurska
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |