› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Mieszkańcy nie chcą zmian na osiedlu przy Morszyńskiej

› inwestycje drogowe ponad rok temu    9.01.2013
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Na ulicy Morszyńskiej, póki co nie zostaną wprowadzone żadne zmianyNa ulicy Morszyńskiej, póki co nie zostaną wprowadzone żadne zmiany fot. Mateusz Milanowski

Nie będzie zmian w organizacji ruchu na osiedlu domków jednorodzinnych, w rejonie ulic Morszyńska – Pabianicka oraz przyległych. Zaproponowane przez miasto dość rewolucyjne zmiany, nie przypadły do gustu mieszkańcom tej części miasta. W przeprowadzonym przez ratusz głosowaniu, opowiedzieli się za pozostawieniem dotychczasowych rozwiązań.

Przypomnijmy, Miasto przygotowało dwa warianty zmian organizacji ruchu dla obszaru ograniczonego ulicami: Grunwaldzką, Rawską i Grottgera. Pierwszy z nich zakładał m.in. wprowadzenie na całym osiedlu strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h. Drugi z wariantów, oprócz strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h, wprowadza dodatkowo zmianę oznakowania wszystkich skrzyżowań wewnątrz obszaru, jako skrzyżowań dróg równorzędnych (bez nadania pierwszeństwa). Rozwiązanie to funkcjonuje już m.in. na elbląskiej starówce. Ponadto projekt zmian zakładał, że główna ulica osiedla - ul. Morszyńska zostanie oznakowana jako jednokierunkowa. Na pozostałych ulicach urzędnicy zaproponowali wprowadzenie jednostronnych zakazów postoju pojazdów oraz montaż progów spowalniających.

O tym, który z wariantów miałby zostać wprowadzony (możliwe było również głosowanie przeciwko wprowadzeniu jakichkolwiek zmian), zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu, które trwało w listopadzie i grudniu.

- Opinie mieszkańców zbierane były telefonicznie, mailowo oraz bezpośrednio w siedzibie Zarządu Dróg. Przeważyły głosy mieszkańców, którzy opowiedzieli się za utrzymaniem dotychczasowych rozwiązań, do czego przychyla się Miasto – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. - Jeżeli mieszkańcy wykażą w przyszłości zainteresowanie zmianą organizacji ruchu na ul. Morszyńskiej, do tematu będzie można powrócić za jakiś czas.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.