› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Mieszkańcy Diaczenki, Armii Ludowej i Kruczkowskiego postawią veto ws. nowych nazw ulic?

› bieżące ponad rok temu    7.06.2017
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Mieszkańcy Diaczenki, Armii Ludowej i Kruczkowskiego postawią veto ws. nowych nazw ulic? fot. archiwum elblag.net

Zgodnie z ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub jakiegokolwiek innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej w Elblągu dojdzie do zmian nazw kilku ulic. Komisja ds. nadawania nazw - po uwzględnieniu opinii Instytutu Pamięci Narodowej - zaproponowała już nowe nazwy ulic: Diaczenki, Armii Ludowej oraz Kruczkowskiego. O tym jednak, czy zaproponowane nazwy zostaną zaakceptowane, wypowiedzą się najpierw najbardziej zainteresowani, czyli mieszkańcy. Dzisiaj (7 czerwca) trafią do nich ankiety z pytaniami.

Opinia Instytutu Pamięci Narodowej dotyczy m.in. ulic: Giennadija Diaczenki, Armii Ludowej, Leona Kruczkowskiego oraz Rodziny Nalazków. W związku z tą ostatnią IPN nie wydał jeszcze wiążącej decyzji, ale członkowie komisji na wszelki wypadek uzgodnili potencjalną nazwę, która miałaby zostać zmieniona na ul. Rodziny Ulmów. W przypadku pozostałych trzech ustalono (w kolejności wymienionej powyżej), że nowe nazwy miałyby brzmieć: ul. Starowiejska, Generała Władysława Andersa oraz Wisławy Szymborskiej.

Teraz te propozycje trafią do rąk mieszkańców. Na jeden dom przypadnie jeden arkusz, a w sumie będzie ich 841 - 400 na ul. Armii Ludowej, 435 na ul. Diaczenki oraz 6 na ul. Kruczkowskiego. Mieszkańcy są w nich proszeni o akceptację nowych nazw, ale mają też inne wyjście.

- W ankietach są podane trzy nazwy zaproponowane przez Komisję ds. nadawania nazw. Przy danej nazwie należy postawić "krzyżyk" lub zaproponować własną nazwę, która również mogłaby zostać rozpatrzona. Następnie ankiety wrócą do komisji i zostaną przeanalizowane - powiedziała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Jeśli zatem elblążanie wyrażą negatywną opinię w sprawie nowych nazw, komisja będzie musiała poszukać innych lub wykorzystać zaproponowane przez mieszkańców. Ankiety po wypełnieniu należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Elblągu - do pokoju 115, p. 131 lub BOI w terminie do 30 czerwca 2017 r.

Źródło: Oprac. wł. na podstawie informacji z UM w Elblągu

 

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 1
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Max.
ponad rok temu ocena: 60%  2
Proszę najpierw dobrze przeczytać historię Rodziny Nalazków. Owszem byli komunistami (dorośli) ale walczyli o Polskę i za ten kraj zginęli.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mayk
ponad rok temu ocena: 60%  1
Komu te nazwy przeszkadzają kupa papierów do wymiany.
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.