› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Mieszkańcy chcą kolejnego przejścia dla pieszych

› bieżące ponad rok temu    1.10.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 15 ocen 25 / 92%
A A A
Wizualizacja nowego przejścia dla pieszychWizualizacja nowego przejścia dla pieszych fot. nadesłane

Jedną z bolączek doskwierających mieszkańcom jest likwidacja przejść dla pieszych, nie tylko na modernizowanych ulicach, ale także pozostałych. Kilka lat temu zlikwidowano przejście dla pieszych przez ulicę Brzeską na wysokości skrzyżowania z ul. Rypińską. Mieszkańcy chcą jego przywrócenia.

- Na wniosek mieszkańców interweniowałem w tej sprawie a w momencie uzyskania negatywnej odpowiedzi wniosek ponowiła radna Maria Kosecka. Niestety kolejna urzędnicza odpowiedź była również negatywna. W piśmie podpisanym przez wiceprezydenta Hajdukowskiego można przeczytać „Brak dodatkowych przejść przez ul. Brzeską na wysokości ul. Rypińskiej wynika z obowiązujących przepisów (min. odległość pomiędzy przejściami bez sygnalizacji to 100 metrów). Biorąc pod uwagę powyższe nie uważam za zasadne wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych przez ul. Brzeską” - mówił podczas sesji radny Robert Turlej. - Kilka dni temu postanowiłem wraz z radną Marią Kosecką sprawdzić czy przytoczone w odpowiedzi dane są prawidłowe i czy odległość pomiędzy przejściami faktycznie jest zbyt mała. Proszę sobie wyobrazić jakie było nasze zdumienie gdy po dokładnym zmierzeniu terenu okazało się, że wyznaczenie przejścia przy ul. Rypińskiej jest możliwe. Według obliczeń, odległości do najbliższych przejść dla pieszych są większe niż minimalne 100 metrów. W tym świetle nie ma przeciwwskazań prawnych, aby móc wyznaczyć bezpieczne przejście dla pieszych. Dodam, że w czasie dokonywania pomiarów wiele osób przechodziło przez jezdnię w tym mężczyzna o kulach.

Dlatego też, w trosce o bezpieczeństwo a także komfort mieszkańców radny Turlej wnioskował o wyznaczenia przejścia dla pieszych w tym miejscu.

Prezydent Jerzy Wilk obiecał zająć się tym tematem.

- Jeśli jest faktycznie tak, jak mówi radny Turlej, nie ma problemu z przywróceniem tego przejścia dla pieszych. Przecież chodzi o to, aby ułatwiać mieszkańcom życie, nie je utrudniać – zapewniał prezydent Jerzy Wilk.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (15)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ania
ponad rok temu ocena: 0%  15
chcą zdać za pierwszym razem egzamin na prawo jazdy! warto ćwiczyć z dobrymi testami Ltesty online:)
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ temat w paski
ponad rok temu ocena: 100%  14
skoro mieszkańcy apelują to warto ich wysłuchać i tyle
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ razem
ponad rok temu ocena: 83%  13
Apeluje do mieszkańców zainteresowanych powstaniem przejścia - poprzyjcie radnych Turleja i Kosecką .Razem możemy więcej
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka dzielnicy
ponad rok temu ocena: 90%  12
ludzie wiedzą najlepiej czego im potrzeba, żeby tylko nie doszło do wypadku bo wtedy będzie za późno. Dobrze, że Pani Maria i Pan Robert nie odpuszczają tematu. życzę wytrwałości
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna
ponad rok temu ocena: 87%  11
To jest piękne, jak wie się że są jeszcze radni, którym naprawdę zależy na dobru mieszkańców. Przejście na Brzeskiej jest potrzebne. Brawo kolejny raz dla Koseckiej i Turleja. Powodzenia
odpowiedz oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
ponad rok temu ocena: 87%  10
Ktoś jest chory. Zmniejszenie przejść działa przeciwko mieszkańcom, a szczególnie starszym i zniedołężniałym, co powoduje i tak przejścia w niedozwolonym miejscu i jest bardzo niebezpieczne. Już był ktoś, kto chciał unicestwić starcó i kalekich, a teraz znalazł się ktoś kto każe im odbywać areszt domowy likwidując przejścia.
odpowiedz oceń komentarz 13 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 93%  9
Mieszkalam tam parę lat z widokiem na tą ulicę. Zapraszam przeciwnikow przejścia żeby postali tam z pół godziny i zobaczyli ile ludzi tam przechodzi. Idąc do przejścia robi się dwa razy tą samą trasę więc nikomu z Was by nie było to 'na rękę". Cud że tam nie doszło do potrącenia ale wynika to chyba z tego ze nawet kierowcy rozumieją i zwalniają w tym miejscu.
odpowiedz oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokalny patriota
ponad rok temu ocena: 91%  8
Kosecka i Turlej to prawdziwi reprezentanci mieszkańców. Gratuluję uporu i skuteczności. Miasto ma być dla ludzi a nie dla władzy.
odpowiedz oceń komentarz 20 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uwaga do Miro
ponad rok temu ocena: 100%  7
Miro - przecież się zajmują tym tematem - czy nie zauważyłeś ,że władze miasta byli do tego negatywnie nastawieni - czytaj artykuł ze zrozumieniem
odpowiedz oceń komentarz 13 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwer1
ponad rok temu ocena: 42%  6
Ależ leniwi ci ludzie, przecież kawałek dalej mają dwa przejścia - zarówno idąc w lewo, jak i w prawo. Pewnie, natrzepmy przejść co 100 metrów, będzie się lepiej żyło w tym mieście!
odpowiedz oceń komentarz 8 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miro
ponad rok temu ocena: 30%  5
Zwracaliśmy się z prośbą do Pani Koseckiejdostaliśmy odpowiedzna maila że tym się zajmnie,mineło prawie 8 miesięcy i nic.Ostatnioesiące temu zwróciliśmy sie do Pana prezydenta z kilkaset podpisami,przez mieszkańców,przedszkole,biblioteke itp.Odpowiedz nadeszła identyczna jaką przedstawia Pan Turlej.A my przy wyborach a jest to kilkaset osób będziemy pamiętali kto nam pomaga w codziennym życi a kto przeszkadza.Zwróciłem się szczególnie po tym jak danego dnia dziecko zostało omal nie potrącone przez samochód.Mślę że władze miasta pomyślą jeszcze przed wyborami ,bo teraz mozna wszystko obiecać.Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 3 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert Turlej
ponad rok temu ocena: 89% 4
I ja i Maria Kosecka interweniowaliśmy i otrzymywaliśmy cały czas negatywne odpowiedzi. Ostatnio coś mnie tknęło aby zmierzyć odległości. Co się okazało? Odległości to 130 m (do przejścia w stronę rynku) i 106 metrów (w stronę ronda). Pokazane na wizualizacji miejsce jest optymalne do wykonania przejścia dla pieszych. Nie można go wyznaczyć bliżej ul. Rypińskiej czy też tego miejsca gdzie obecnie przechodzą mieszkańcy (jest wydeptana ścieżka)
oceń komentarz 17 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaje...scie
ponad rok temu ocena: 50% 3
najlepiej zrobic cale ulice jako przejscia dla pieszych - co wtedy będa robili ci zapracowani beznadziejni radni. szukaja tematow zasteczych.. moze niech sie zajma jeszcze sprawa dlaczego niektory papier toaletowy przerywa sie w trakcie podcierania a inny nie.
~ tak dalej
ponad rok temu ocena: 88%  2
Kosecka i Turlej są konsekwentni w swoim działaniu - brawo za upór .Takich radnych nam potrzeba
odpowiedz oceń komentarz 21 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
ponad rok temu ocena: 29%  1
Jeżeli "natrzepiemy" przejść dla pieszych co 100m to uwierzcie Państwo Radni nie będą one bezpieczne, wręcz na odwrót. Kierowcy już w tej chwili lekceważą nagminnie pieszych na zebrze, a kolejne przejście tylko stan ten utwierdzi.
odpowiedz oceń komentarz 7 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.