› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Melodia przyszłości, czyli słów kilka o emulatorach zmieniarki

› poradnik ponad rok temu    18.11.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Melodia przyszłości, czyli słów kilka o emulatorach zmieniarki fot. auto.magic.com.pl

Ciągły rozwój technologiczny prowadzi nieuchronnie w stronę wymierania starych form. Stare, coraz mniej funkcjonalne rzeczy zastępujemy nowymi, które odpowiadają postępowi i obowiązującym trendom. Takie samo prawo obowiązuje w świecie samochodowego sprzętu grającego. Któż z nas nie wspomina z rozrzewnieniem czasów, kiedy w samochodzie miał zamontowany odtwarzacz kaset magnetofonowych? Spełnieniem marzeń było posiadanie dodatkowej zmieniarki płyt CD, ale nikt nie przewidywał wtedy, jak rozchwytywane staną się dekodery plików mp3 albo wma. Wtedy też pojawiły się emulatory zmieniarki. Co to jest i na który się zdecydować, podpowiedzą z pewności specjaliści z firmy Autoradex.

Emulatory zmieniarki doskonale sprawdzają się w sytuacji, w której nie ma możliwości zmiany radia fabrycznego na inne. To kieszonkowe pudełko nie tylko pozwala nam zastąpić tradycyjną zmieniarkę CD, ale przede wszystkim rozszerzyć system audio o format mp3 i wma z różnych źródeł dźwięku, jak chociażby pamięć podręczna USB czy karta SD. Posiadanie emulatora zmniejsza także prawdopodobieństwo awarii, a to z uwagi na brak ruchomych części, jak podzespoły, które psują się najczęściej.

W standardzie wyposażeniowym emulatora powinno znajdować się gniazdo USB, czytnik kart SD oraz wejście AUX, które umożliwia podłączenie zewnętrznego odtwarzacza muzyki lub telefonu komórkowego. Niektóre modele posiadają także wejście Bluetooth, który doposaża urządzenie w zestaw głośnomówiący. To bardzo pomocne w pewnych momentach. Podczas słuchania muzyki może zadzwonić telefon. Dzięki emulatorowi automatycznie dźwięk zostanie wyciszony, aby rozmówca mógł zostać przełączony na głośnik. To nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i zniwelowane ryzyko otrzymania mandatu.

Po podłączeniu i konfiguracji emulatora zmieniarki z telefonem otrzymujemy zestaw głośnomówiący, a po sparowaniu z telefonem za pomocą protokołu A2DP możemy również przesyłać pliki mp3 itd. wprost – z telefonu do głośników. Bardzo ważne jest, żeby pamiętać, aby skontrolować, czy zestaw posiada niezbędne do podłączenia przewody, gdyż niektórzy producenci traktują je jako dodatki, a nie część zestawy w pudełku. Emulator zmieniarki jest bezobsługowy, to znaczy, że samo urządzenie nie posiada żadnego przycisku czy pokrętła, którym musielibyśmy ustawiać wszystko ręcznie. Urządzenie świetnie integruje się z samochodem, dlatego zarządzanie emulatorem odbywa się przy pomocy przycisków radioodtwarzacza lub kierownicy wielofunkcyjnej (jeżeli auto takową posiada).

Także instalacja samego sprzętu nie wymaga zbyt wiele czasu, ale najlepiej zwrócić się z tym do fachowców, którzy nie tylko zajmą się montażem urządzenia, ale doradzą, dopasują i zaproponują optymalny produkt na każdą kieszeń danego kierowcy. Takich znajdziemy w firmie Autoradex z Elbląga, gdzie o emulatorach zmieniarki można dowiedzieć się wszystkiego, a być może nawet jeszcze więcej...

Zainteresowanych większą ilością informacji oraz zakupem najbardziej odpowiedniego dla siebie zestawu głośnomówiącego, zapraszamy salonu firmy AUTORADEX w Elblągu przy ulicy Żyrardowskiej 83D. Zapraszamy również na naszą stronę www.autoradex.pl.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.