› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Liczba wypadków w okresie wakacyjnym wzrasta - Mubi podpowiada, jakie ubezpieczenia warto wykupić

› bieżące 12 miesięcy temu    11.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Liczba wypadków w okresie wakacyjnym wzrasta - Mubi podpowiada, jakie ubezpieczenia warto wykupić

Podczas zimy na drogach zdarza się więcej stłuczek. Z kolei w okresie letnim mamy do czynienia z większą liczbą wypadków. Według raportu, który opublikowany został na stronie policja.pl, w roku 2018 do największej ich liczby doszło co prawda w październiku (3150), jednak zaraz za nim znalazł się lipiec. W miesiącu tym wydarzyło się 3029 wypadków, co stanowi aż 9,6% ich liczby z całego roku. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie ubezpieczenia powinieneś wykupić, by odpowiednio zabezpieczyć się przed następstwami tego rodzaju zdarzeń.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Jeśli wypadek na drodze wydarzył się z Twojej winy, ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu świadczenie z Twojego OC. Zakres tej obowiązkowej polisy regulowany jest ustawowo i zawsze będzie jednakowy, bez względu na to, w którym towarzystwie ubezpieczeniowym swoje OC wykupisz. Dokonując wyboru polisy, powinieneś kierować się przede wszystkim ceną - im będzie ona niższa, tym więcej zaoszczędzisz, nie tracąc jednocześnie niczego, co związane byłoby z jakością tego ubezpieczenia.

Tak naprawdę nie ma czegoś takiego, jak najlepsze OC. Polisa ta może być jedynie tańsza lub droższa, ale zawsze chroniła będzie dokładnie tak samo i od tych samych zdarzeń. O ile jednak jej zakres jest ściśle uregulowany, o tyle w kwestii ceny OC panuje w zasadzie dowolność. Ubezpieczyciele wiedzą oczywiście, że powinna być ona w miarę konkurencyjna, ale też wielu z nich korzysta na niewiedzy kierowców, którzy w konsekwencji za swoje OC zupełnie niepotrzebnie przepłacają - tłumaczy doradca klienta z porównywarki ubezpieczeń Mubi.

Kup ubezpieczenie w sieci

Towarzystwa ubezpieczeniowe już jakiś czas temu zrozumiały, że klienci, którzy nabywają polisy w Internecie, to ogromna grupa osób. By zachęcić ich do kupna swoich produktów, TU skłonne są nie tylko obniżać ceny polis (niekiedy nawet o kilkadziesiąt procent), ale także organizować różnego rodzaju promocje. Robią to często, przede wszystkim dlatego, że konkurencja na rynku ubezpieczeniowym jest wyjątkowo duża, a łatwość znalezienia tańszego OC czy AC w sieci to przysłowiowa bułka z masłem. Szczególnie od czasu, kiedy pojawiło się tam narzędzie o nazwie porównywarka ubezpieczeń (https://mubi.pl/). W jego przypadku, po wypełnieniu formularza, natychmiast otrzymasz oferty z kilku, a nawet kilkunastu sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy, że wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną i dokonasz zakupu online. 

Dobrowolne AC

Nawet jeśli jesteś kierowcą wyjątkowo ostrożnym, nigdy nie możesz mieć całkowitej pewności, że kolizja czy wypadek nie zostaną spowodowane z Twojej winy. W tym przypadku nie możesz oczywiście liczyć na odszkodowanie z OC, bo polisa ta chroni ofiary, a nie sprawców. Ubezpieczeniem, które warto w tej sytuacji wykupić, będzie natomiast Autocasco.

Być może nigdy nie zdecydowałeś się na zakup tej polisy, bo wielokrotnie słyszałeś, że jest to ubezpieczenie drogie. Faktycznie, w porównaniu do innych polis AC to dość spory wydatek, jednak po pierwsze daje Ci ono naprawdę dobrą ochronę (nawet w swoim podstawowym zakresie), po drugie zaś to Ty decydujesz, na wypadek jakich zdarzeń chciałbyś się ubezpieczyć. Polisa AC charakteryzuje się wyjątkowo dużą elastycznością - nie musisz od razu płacić za opcję all risks. Zamiast tego wybierz te zdarzenia, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest w Twoim przypadku największe i stwórz z nich AC, które będzie “szyte na miarę”, czyli idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Zakresy AC - podstawowy i rozszerzony

Podstawowy zakres AC obejmuje zwykle takie zdarzenia, jak na przykład kradzież auta czy akty wandalizmu. W pakietach rozszerzonych ubezpieczyciel może z kolei pokryć koszty holowania Twojego pojazdu czy wynająć Ci auto zastępcze. A to jedynie przykłady, bo liczba dostępnych opcji jest o wiele większa i zależy od danego ubezpieczyciela. Tutaj ważna uwaga: zakresu AC nie reguluje żadna ustawa. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają zatem dużą swobodę w ustalaniu, co będzie on zawierał. Oczywiście to również one ustalają jego cenę. Dlatego w celu znalezienia najbardziej korzystnego ubezpieczenia warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje kalkulator OC AC od Mubi (https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/). Może się okazać, że znajdziesz dzięki niemu zarówno lepsze AC, jak i najtańsze na rynku OC. Pamiętaj - nie ma obowiązku, byś obie te polisy wykupił w tym samym towarzystwie, choć robiąc to, liczyć możesz na spore zniżki.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia

Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W dokumencie tym znajdziesz wiele bardzo istotnych informacji, jak chociażby wyłączenia odpowiedzialności czy limity (dotyczące np. maksymalnej długości holowania). Warto je znać, by uniknąć późniejszych nieporozumień.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.