› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Lepszej metody na odgrzybianie klimatyzacji nie ma!

› poradnik ponad rok temu    5.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Lepszej metody na odgrzybianie klimatyzacji nie ma!

To nie jest zwykłe hasło reklamowe, które ma przyciągnąć klientów. To fakt, który sprawdziliśmy na przestrzeni kilku ostatnich lat i kilkuset klientów, którzy odgrzybili układ klimatyzacji właśnie w ten sposób. Usługa, którą oferujemy to czyszczenie całego układu klimatyzacji popularnie tak zwane „odgrzybianie”. Efekt utrzymuje się bardzo długo.

Cały system podciśnieniowego mycia parownika (ale nie tylko jego) został dostarczony do naszego warsztatu przez firmę TUNAP. To lider jeżeli chodzi o profesjonalne preparaty dla indywidualnych użytkowników samochodów. Co najważniejsze, to również firma, w której ofercie znajdziemy produkty przeznaczone specjalnie dla alergików. Ale to nie wszystko - produkty TUNAP mają odpowiednie certyfikaty, spełniają surowe normy jakościowe i nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska naturalnego.

Wbrew pozorom, to bardzo ważna informacja dla każdego, kto w swoim samochodzie ma klimatyzację i przewozi dzieci oraz swoich najbliższych.

Jakość czyszczenia klimy potwierdzona przez producentów samochodów

Wystarczą pierwsze cieplejsze dni a nasza ręka odruchowo sięga w kierunku przycisku uruchamiającego klimatyzację. Chwilę później możemy przeżyć mocny szok: smród, jaki wydobędzie się z układu może być nie do zniesienia. Ale przecież to, co wdychamy, nie jest wyłącznie przykrym zapachem. To drobnoustroje i grzyby, które oddziaływują na nasz układ oddechowy i bliskich, którzy z nami podróżują.

Dlatego tak ważne jest czyszczenie i dezynfekcja PAROWNIKA układu klimatyzacji. Technologia TUNAP została doceniona przez producentów samochodów: m.in. Daimler A.G. czy też Volkswagena. Z doświadczenia wiemy, że w niektórych modelach możemy znaleźć nawet specjalne otwory na to, aby właśnie w taki sposób zdezynfekować parownik. To znak, że producenci aut sami polecają właśnie taki system.

Jakim preparatem w grzyby i drobnoustroje?

Jak już wspomnieliśmy, nasza metoda czyszczenia polega na zastosowaniu odpowiedniego preparatu rozpylanego na parowniku pod ciśnieniem za pomocą specjalnego urządzenia. Preparat to Contra Sept 180, który ma dopuszczenie Państwowego Zakładu Higieny. W ofercie TUNAP znajdziemy również Aircon Logic 289(preparat do neutralizacji zapachów i odświeżania wnętrza pojazdu), który jest szczególnie skierowany dla osób z wrażliwym układem oddechowym.

Ile trwa procedura?

Procedura czyszczenia parownika (odgrzybiania) jest o wiele bardziej skomplikowana niż popularne ozonowanie. Dlaczego? To proste - musimy przede wszystkim do parownika się dostać, wprowadzić sprzęt i dokładnie wyczyścić (odkazić) preparatem. Zawsze sprawdzamy również filtr kabinowy (odpowiedzialny za przepuszczanie pyłów do wnętrza auta) i pozostałe elementy układu klimatyzacji. Nasza usługa jest kompleksowa - jej zastosowanie gwarantuje, że efekt czystości powietrza będzie się utrzymywał przynajmniej przez kilka miesięcy a nie, jak w przypadku ozonowania, przez parę tygodni (lub nawet nie). Musimy również pamiętać, że tylko nasza usługa gwarantuje pełne odkażenie układu - jest to bardzo ważne dla zdrowia naszego i naszych bliskich.

Trudno jest więc określić przypuszczalny czas wykonania usługi - to zależy od modelu pojazdu. Zazwyczaj trwa to od godziny do dwóch.

Klienci dopytują

Z roku na rok metoda jest coraz bardziej popularniejsza wśród klientów. Mieliśmy do czynienia z przypadkami „beznadziejnymi” - zrezygnowana klientka w końcu dotarła do nas i zapach we wnętrzu określiła jako „stara skarpeta”. Rzeczywiście, określenie było dość łagodne w stosunku do tego, co poczuliśmy. Kilka godzin później nie było po nim znaku. Często zajmowaliśmy się również autami flotowymi, które przechodziły przez różne ręce i były eksploatowane w różnych warunkach. Udało się - każdy klient był zadowolony.

Mechanika Pojazdowa Auto Serwis Wiktorowicz
ul. Pomorska 27b (wjazd od ul. Niepodległości)
82-300 Elbląg, tel. kom +48 507 236 207
email: wiktorowicz88835@gmail.com
www.mechanik.elblag.net
zapraszamy na FB o odgrzybianiu :)

-------------------------------------- artykuł sponsorowany --------------------------------------

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.