› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kupujesz auto na kredyt? Zmiana banku może ci wyjść na dobre

› bieżące ponad rok temu    8.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kupujesz auto na kredyt? Zmiana banku może ci wyjść na dobre

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu samochodowego w banku, w którym posiadasz konto osobiste? Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, porównaj dostępne oferty. Być może zmiana instytucji będzie krokiem w stronę poczynienia znacznie zwiększysz oszczędności. Sprawdź, na co możesz liczyć.

Pożyczka na samochód to opcja finansowania, na którą decyduje się wielu Polaków – szczególnie tych nabywających pojazd prosto z salonu. Jako że oznacza ona konieczność związania się z bankiem na wiele lat, warto mieć pewność podjęcia słusznej decyzji. Najlepiej takiej, która – oprócz atrakcyjnych warunków finansowania – niesie za sobą znacznie więcej korzyści.

Kredyt samochodowy w innym banku – to się może opłacać

Chociaż często ubieganie się o finansowanie w „swoim” banku może oznaczać korzystniejsze oprocentowanie, zmiana instytucji bywa jeszcze bardziej opłacalna. Co prawda wszystko zależy od oferty konkretnego banku, ale obecnie można dotrzeć do ciekawych propozycji.

Przykładem może być Toyota Bank z ofertą Moto Konta – rachunku osobistego, który daje dostęp do programu lojalnościowego Tankuj Korzyści. Dzięki temu kierowca może otrzymać zwrot środków za tankowanie auta – nawet do 10%. To jednak dopiero początek, ponieważ znacznie więcej benefitów przynosi jednoczesne skorzystanie z finansowania zakupu pojazdu. Mowa o Kredycie SMARTPLAN na nowe auta, za skorzystanie z którego można otrzymać bony paliwowe oraz specjalne premie. Samo finansowanie również jest niezwykle korzystne.

Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy to m.in.:

  • niska wpłata własna – już od 10% wartości pojazdu
  • elastyczne raty – nawet do 40% niższe w porównaniu do standardowej oferty kredytowej
  • krótki okres spłaty – zaledwie 3-4 lata
  • możliwość wymiany samochodu na nowy – bez konieczności angażowania środków własnych.

A to wszystko z oprocentowaniem od 4,99% (RRSO 7,86%)*.

Jak wybrać korzystną pożyczkę na samochód?

Przytoczony powyżej przykład to dowód na to, że zmiana banku może być opłacalna – daje dostęp bowiem do rachunku bankowego z opcją oszczędzania oraz kredytu na korzystnych warunkach. Warto więc szukać podobnych rozwiązań, zwracając szczególną uwagę na takie kwestie jak:

  • prowizje i opłaty związane z posiadaniem konta osobistego
  • koszty pożyczki samochodowej i warunki jej przyznawania
  • wymagane formalności.

Zmiana banku – procedury krok po kroku

Decydujesz się jednak na zmianę banku, w którym założysz konto osobiste i złożysz wniosek o kredyt? Procedury nie są skomplikowane – sprowadzają się do zaledwie kilku kroków.

Tak naprawdę postępujesz zgodnie ze wskazówkami na stronie internetowej – wypełniasz i wysyłasz wniosek o założenie rachunku osobistego. Następnie dołączasz do danego programu lojalnościowego i możesz ubiegać się o kredyt. Dzięki temu pożyczka na samochód może zaowocować dodatkowym profitem, np. w postaci bonu paliwowego itp.

Nie bój się zmienić banku – szczególnie, jeśli masz tam tylko konto osobiste. Ważne jest bowiem to, byś osiągał jak największe korzyści z posiadania rachunku. Warto o to zadbać i zawalczyć – nawet kosztem dopełnienia dodatkowych formalności.

 

*Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN na zakup nowego samochodu w cenie 77008,03 zł, wpłata własna 29611,48 zł, czas obowiązywania umowy 48 miesięcy: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,86 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowych kosztów) 47396,55 zł, całkowita kwota do zapłaty 57513,73 zł, oprocentowanie stałe 5,49 %, całkowity koszt kredytu 10117,18 (w tym prowizja 5,38 % (2549,93 zł) odsetki 7567,25 zł), 47 miesięcznych rat równych w wysokości 842,20 zł i ostatnią 48 ratą w wysokości 17930,33 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2020-07-22 na reprezentatywnym przykładzie. Wymóg zawarcia dodatkowej umowy ubezpieczenia autocasco (AC) i z tytułu kradzieży (KR) dla kredytowanego samochodu, której kosztu nie da się przewidzieć - koszt niewliczony do RRSO.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.