› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Które modele japońskich samochodów najchętniej importują Polacy?

› poradnik 8 miesięcy temu    7.12.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Które modele japońskich samochodów najchętniej importują Polacy?

Import samochodów spoza granic naszego kraju, szczególnie Niemiec, to już standard. Jednak Polacy nie ograniczają się jedynie do rynków europejskich – coraz popularniejsze staje się ściąganie aut z dalekich krajów, takich jak Japonia. Japońskie samochody mają wiele zalet, przede wszystkim doskonałe wyposażenie i niskie przebiegi. Jednak wbrew pozorom z Japonii najczęściej importowane są... auta europejskie.

Europejskie klasyki z lat 80. i 90.

Mercedes W126, Mercedes SL 500 lub Porshe Boxster to klasyki, które są trudno dostępne w Europie. Nieco łatwiej kupić je w Japonii, a jeśli się nam poszczęści, także w korzystnej cenie. Oczywiście wymaga to dużo czasu (i pieniędzy), jednak dzięki japońskim aukcjom możemy spełnić swoje motoryzacyjne marzenie i znaleźć idealnego youngtimera. Możemy także skorzystać z pomocy firmy, która oferuje import samochodów z Japonii – TokioCars. Dzięki temu poszukiwania oraz procedura importu auta z Kraju Kwitnącej Wiśni będzie znacznie łatwiejsza.

A dlaczego warto kupić klasyka z Japonii? Przede wszystkim ze względu na stan techniczny i niski przebieg. Do tego europejskie auta z Japonii bardzo często mają oryginalnie kierownicę po lewej stronie, choć w kraju panuje ruch lewostronny. Nie trzeba wówczas dokonywać skomplikowanej i drogiej przeróbki.

Modele luksusowe i sportowe

Z tego samego względu Polacy najchętniej importują z Japonii inne europejskie i amerykańskie marki, szczególnie luksusowe i sportowe. Są nie tylko dostosowane do naszych dróg (jedyną konieczną zmianą jest niekiedy przeróbka lub wymiana lamp), w doskonałym stanie technicznym i z niskim przebiegiem, ale również lepiej wyposażone. Skórzane kanapy, topowe modele silników i pakiety wyposażenia, za które w Europie zapłacilibyśmy znacznie więcej – to właśnie japońskie auta. Dlatego z Japonii często przyjeżdżają Mercedesy: SL 550 lub G500 i BMW, a także BMW M5. Oraz auta sportowe: Fordy Mustangi, Lamborghini Gallardo, Porsche Carrera lub samochody Lexusa, Astona Martina, Maserati i Bentleya.

JDM, czyli samochody typowo japońskie

A jeśli chcemy samochód niepowtarzalny i niedostępny w Europie, możemy zdecydować się na dowolny model JDM – czyli aut przeznaczonych wyłącznie na rynek japoński. Samochody te są popularne ze względu na silniki o dużej mocy oraz wyposażenie, które było opcjonalne albo nawet niedostępne w innych krajach. JDM-y wyróżniają się niskim zawieszeniem, lekkością oraz oryginalnymi rozwiązaniami, co sprawia, że znajdują zwolenników nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.