› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Które marki samochodów najczęściej wypożyczamy?

› poradnik ponad rok temu    22.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Które marki samochodów najczęściej wypożyczamy?

Każdy ma swoje preferencje co do marki samochodu. Jedni lubią francuskie auta, inni stawiają na niemiecką solidność, a jeszcze inni wolą pojazdy z Dalekiego Wschodu. Aby móc jeździć na co dzień upatrzonym modelem samochodu, wcale nie trzeba go kupować. Na rynku funkcjonują liczne wypożyczalnie, które oferują auta najróżniejszych producentów. Jakie marki są najchętniej wybierane przez klientów polskich wypożyczalni samochodów?

Ford, a potem długo, długo nic

Jak się okazuje, polscy klienci wypożyczalni aut mają wyraźne preferencje co do marki wypożyczanych pojazdów. Zdecydowanym liderem jest Ford – konstrukcje tego amerykańskiego producenta cieszą się dużym wzięciem w aż sześciu z dziesięciu najpopularniejszych klas: miejskiej, kompaktowej, SUV, średniej-wyższej, wyższej i pośród kabrioletów. Polscy klienci chętnie wybierają także auta marek Fiat, Volkswagen, Nissan oraz Toyota. Należy jednak pamiętać, że wypożyczalnia niekoniecznie musi zaoferować dokładnie taki sam samochód, jaki został wybrany na etapie rezerwacji, a inny pojazd podobnej klasy.

Najchętniej wypożyczane auta klasy miejskiej

Samochody klasy miejskiej są najczęściej wybieranym rodzajem pojazdów przez klientów polskich wypożyczalni. Stanowią one jedną trzecią wszystkich poszukiwanych samochodów. Polacy nie są tu wyjątkiem, gdyż auta segmentu B są najpopularniejsze w większości europejskich państw. Wyjątkiem są Włosi, którzy zazwyczaj decydują się na samochody mini. Do preferowanych modeli w tej klasie wśród polskich klientów należą Volkswagen Polo, Renault Clio i Ford Fiesta.

Najpopularniejsze auta klasy mini i kompaktowej

Następne pod względem popularności wśród klientów polskich wypożyczalni są klasy mini i kompaktowa. W tej pierwszej zdecydowanym liderem jest Fiat 500, co nie dziwi, bo jego produkcją zajmuje się polska fabryka Fiata mieszcząca się w Tychach. Drugie miejsce zajmuje kolejna konstrukcja włoskiego producenta, Fiat Panda, a trzecie Hyundai i10. Jeśli chodzi o klasę kompaktową, przewodzi w niej Ford Focus. Pozostałe pozycje na podium padły łupem Volkswagena Golfa i Opla Astra.

Najczęściej wybierane SUV-y, auta klasy średniej i vany osobowe

Na czwartej pozycji wśród najpopularniejszych klas samochodów poszukiwanych przez Polaków znajdują się SUV-y. Liderem w tej klasie jest Toyota RAV4. Na dalszych miejscach uplasowały się Ford Escape i Jeep Grand Cherokee. W klasie średniej dominują auta marki Toyota: Corolla w wersji 4-5-drzwiowej oraz 2-3-drzwiowej, a także Toyota Avensis. Pośród vanów osobowych największą popularnością cieszą się Opel Zafira Tourer, Volkswagen Touran i Citroen Berlingo. Jednym z miejsc, w którym można wynająć to ostatnie auto, jest ogólnopolska wypożyczalnia samochodów ABACUS CAR RENTAL, która posiada 14 oddziałów regionalnych oraz ponad 40 punktów wydań zlokalizowanych we wszystkich województwach. Firma oferuje zarówno krótkoterminowy wynajem z limitem lub bez limitu kilometrów, jak i średnio- oraz długoterminowy wynajem samochodów z możliwością wyboru miesięcznego limitu.

Najpopularniejsze kabriolety, auta klasy średniej wyższej, wyższej i premium

Kabriolety oraz auta klasy średniej wyższej, wyższej i premium są wypożyczane znacznie rzadziej niż auta klasy miejskiej czy kompaktowe. Nie powinno to specjalnie dziwić, gdyż cena ich wynajmu należy do wysokich. Wśród kabrioletów dominują Ford Mustang, Suzuki Jimmy oraz Fiat 500C. Najchętniej wypożyczanymi samochodami klasy średniej wyższej są Ford Mondeo, Volkswagen Passat oraz Chrysler 200. Inna konstrukcja marki Ford, dokładnie Ford Fusion Sedan w wersjach 2-3-drzwiowej i 4-5-drzwiowej, zajmuje dwa pierwsze miejsca w klasie wyższej. Na ostatnim stopniu podium uplasował się Nissan Altima. Jeśli chodzi o samochody klasy premium, Polacy poszukują takich aut jak Nissan Maxima, Mercedes-Benz klasy E oraz Chrysler 300.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.