› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kto był winien śmierci motocyklisty?

› sąd ponad rok temu    12.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kto był winien śmierci motocyklisty?

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Kartuzach zakończyła postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 26-letni motocyklista.

21 lipca 2020 roku w miejscowości Miszewko kierujący samochodem marki BMW   wjeżdżając  na skrzyżowanie  z   drogi podporządkowanej   na drogę z pierwszeństwem  przejazdu zderzył się z  motocyklem.

Kierujący motocyklem  przeleciał  kilka metrów, upadając następnie na  jezdnię.  Poniósł śmierć na miejscu w następstwie doznanych obrażeń

- wyjaśnia Grażyna Wawryniuk pf Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

Z opinii biegłego z zakresu  rekonstrukcji wypadków drogowych wynika, że bezpośrednią  przyczyną wypadku  było nieprawidłowe zachowanie  kierującego samochodem.

Wjeżdżając  na drogę z pierwszeństwem  przejazdu nienależycie  obserwował drogę i nie ustąpił  pierwszeństwa  motocyklowi  wjeżdżając  na jego  pas drogi
 

- informuje pani prokurator.  

Biegły wskazał, że do wypadku przyczynił się również motocyklista.   Bezpośrednio przed wypadkiem zbliżając się do przejścia dla pieszych i  do skrzyżowania  przekroczył dopuszczalną prędkość, a  w sytuacji  zagrożenia  podjął manewr intensywnego hamowania przednim hamulcem. Spowodowało to  uniesienie tylnego koła motocykla  i wyrzucenie kierującego.   

Prokurator zarzucił kierującemu samochodem umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie  wypadku,  w następstwie którego śmierć poniósł kierujący motocyklem.

Zarzucone przestępstwo,  zakwalifikowane  z  art. 177 § 2 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12

 - tłumaczy pf Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w  Kartuzach.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.