› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kredyt na samochód z niską ratą? Warto taki poszukać!

› poradnik ponad rok temu    28.09.2020
Grzegorz Wiśniewski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kredyt na samochód z niską ratą? Warto taki poszukać!

Planujesz zakup nowego auta, jednak przerażają cię koszty związane z kredytem? Obawiasz się, że zaproponowana rata jest zbyt wysoka i domowy budżet może temu nie podołać? Wcale nie musisz decydować się na przypadkową ofertę i kosztowne finansowanie. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz kredyt na samochód z niską ratą. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jeżeli zależy ci na niskim miesięcznym zobowiązaniu, wcale nie musisz iść na kompromis związany z wyborem tańszego pojazdu. Możesz pozostać przy swoim wymarzonym modelu pojazdu, o ile znajdziesz odpowiedni kredyt na samochód – taki, który będzie wyróżniał się atrakcyjnymi warunkami finansowymi.

Tani kredyt na samochód, czyli jaki?

Kredyty samochodowe to jeden ze sztandarowych produktów bankowych. Są one dostępne właściwie w każdej instytucji, ale różnią się szczegółami decydującymi o przewadze jednego finansowania nad pozostałymi.

Czy wiesz, że tani kredyt na samochód to nie tylko kwestia oprocentowania. Istnieje kilka innych czynników, które determinują jego opłacalność. Samo oprocentowanie to bowiem nie wszystko, bo znaczenie mają także pozostałe opłaty nakładane przez bank. Mowa m.in. o prowizji za udzielenie wsparcia finansowego, ubezpieczeniu.

Jeśli chcesz porównać kredyty samochodowe pod kątem kosztów, przeanalizuj wartość RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje nie tylko o odsetkach, ale i kosztach pozaodsetkowych. Dzięki temu możesz oszacować, ile wyniesie cię całkowita kwota do zapłaty.

Kredyt z niską ratą – jak to działa?

Tani kredyt na samochód wcale nie jest jednoznaczny z niską miesięczną ratą. Wręcz przeciwnie – niski koszt całkowity zobowiązania może przełożyć się na wysoką ratę. Możesz jednak obniżyć miesięczną kwotę nawet o 40% w porównaniu do standardowej oferty. Wystarczy wybrać odpowiedni kredyt na samochód – taki, w którym wysokość raty wyliczana jest na podstawie wartości pojazdu pomniejszonej o wkład własny i faktyczną utratę wartości auta w okresie finansowania.

Za przykład może posłużyć Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w Toyota Banku z RRSO wynoszącym 7,86%. Jego cechami charakterystycznymi są:

 • niska miesięczna rata,
 • niski wkład własny – już od 10% wartości pojazdu,
 • ostatnia rata finansowana z pieniędzy otrzymanych od dealera przy sprzedaży samochodu.

Co dzięki temu zyskujesz? Użytkujesz auto przez 3-4 lata, a następnie wymieniasz pojazd na nowy bez angażowania gotówki. Tym samym masz dostęp do pojazdu będącego cały czas na gwarancji. A to wszystko za niską miesięczną kwotą, która nie stanowi obciążenia domowych finansów.

Pamiętaj! Każdy bank ma w swojej ofercie kredyt samochodowy, jednak nie każdy charakteryzuje się tak niską miesięczną ratą. Dlatego musisz porównać dostępne rozwiązania – łącznie z dokonaniem szacunkowej kalkulacji. Tylko dzięki temu dowiesz się, czy miesięczne zobowiązanie będzie dla ciebie akceptowalne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.