› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kredyt na samochód – w poszukiwaniu najniższej raty

› bieżące 7 miesięcy temu    25.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kredyt na samochód – w poszukiwaniu najniższej raty

Bierzesz kredyt na samochód? Sprawdź, jakiej wysokości raty możesz wybrać. Jak się okazuje, mogą być one naprawdę niewielkie. Program SEAT Financial Services oferuje bowiem Kredyt Moc Niskich Rat, który jest wyliczany w oparciu o rynkową wartość końcową pojazdu, a dzięki temu zapewnia naprawdę dogodne comiesięczne zobowiązania!

Kredyt na samochód z niskimi ratami – na czym polega?

Nowoczesny kredyt to instrument finansowy, który różni się od tradycyjnego kredytu. Różnica polega na tym, że zamiast spłacać pełną cenę auta w ratach, spłacasz tę część wartości pojazdu, o jaką zmniejszyła się ona w trakcie trwania umowy kredytowej. To zaś sprawia, że kredyt na samochód, a dokładnie jego miesięczne raty znacznie się obniżają. Jak bardzo obniżysz w ten sposób miesięczne zobowiązanie? Najlepiej przekonaj się na przykładzie.

SEAT Arona – nowy samochód na kredyt

Nowy SEAT Arona z silnikiem o poj. 1,0 TSI o mocy 95 KM, systemem Start&Stop (pozwalającym na znaczne oszczędności paliwa w ruchu miejskim) oraz manualną, 5-stopniową skrzynią biegów, w wersji Style kosztuje 67 200 złNajniższa rata w Kredycie Moc Niskich Rat, za jaką dostępne jest to auto, to 507 zł. Aby ją płacić, należy wziąć kredyt na następujących warunkach:

  • okres trwania umowy kredytowej: 36 miesięcy,
  • wysokość wkładu własnego: 30 proc. wartości samochodu.
  • roczny limit przebiegu: 10 tys. km.

W dodatku w te raty wliczone jest już ubezpieczenie komunikacyjne na 1 rok o wartości 2 083 zł.

Zmienna wartość rocznego limitu kilometrów

Limit rocznego przebiegu możesz ustawić np. na 20 tys. km. Przy założeniu, że pozostałe warunki kredytu pozostaną bez zmian, miesięczna rata wzrośnie niewiele, bo do wartości 559 zł.

Czy można bez wkładu własnego? Można!

W Kredycie Moc Niskich Rat możesz dość swobodnie ustawiać suwaki na kalkulatorze rat. Stąd np. możliwość obniżenia wkładu własnego nawet do 0 proc. Jest to szczególnie atrakcyjne dla wszystkich, którzy nie posiadają zapasów gotówki, a chcieliby wziąć kredyt na nowy samochód. Przy następujących warunkach kredytu:

  • 4 lata kredytu,
  • roczny limit przebiegu w wysokości 20 tys. km,
  • zerowy wkład własny,

za omawianą wersję SEAT-a Arona zapłacisz miesięcznie 1 054 zł.

Podobnych wyliczeń można zrobić wiele. Lepiej, aby zamiast tego, każdy zainteresowany odwiedził stronę internetową i samodzielnie znalazł takie ustawienia kredytu, które będą stanowić optymalne warunki dla jego możliwości finansowych i potrzeb.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.