› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Koszmar kierowców zażegnany. Rzecz o sygnalizacji przy ul. Ogólnej

› bieżące ponad rok temu    14.06.2015
Magdalena Marcinkiewicz
komentarzy 3 ocen 10 / 80%
A A A
Koszmar kierowców zażegnany. Rzecz o sygnalizacji przy ul. Ogólnej fot. elblag.net

Sygnalizacja na ul. Ogólnej została częściowo wyłączona, a kierowcy już zdążyli odetchnąć z ulgą. Nie ukrywają, że synchronizacja świateł na tej ulicy była fatalna, przez co czas dojazdu znacznie się wydłużał. Czy będzie to sygnał dla władz miasta?

Przejazd ulicą Ogólną w naszym mieście zawsze kojarzył się z utrapieniem kierowców. Zdaniem niektórych, jest to jeden z najgorszych odcinków pod kątem synchronizacji.

Dziś uczestnicy ruchu drogowego mogą odetchnąć. Na kilku skrzyżowaniach światła zostały wyłączone, co jest wynikiem pobliskich remontów i objazdów. Wbrew pozorom i obawom, że kierowcy będą narzekać – o dziwo ruch wydaje się być płynny i bezkolizyjny.

Powiem szczerze, że nareszcie jakoś się jedzie. „Zielonej fali” doczekać się nie mogliśmy, nie wiem ile to można „trąbić” w mediach, żeby w końcu się zabrali za synchronizację świateł. Baliśmy się trochę zakorkowanych wyjazdów z osiedli, ale jakoś to wszystko idzie. Może to będzie sygnał dla obecnych władz

– mówi 54- letni Stanisław, mieszkaniec ul. Leszczyńskiego. 

Klienci Centrum Handlowego OGRODY również nie kryją zadowolenia.

My akurat mieszkamy na ul. Kościuszki, ale co weekend przyjeżdżamy do Galerii na zakupy. No i te światła przeszkadzały, co tu dużo mówić. Człowieka krew zalewa, jak co 5 metrów musi stawać na światłach

– komentuje 41- letni Piotr.

Czy to będzie sygnał dla władz? Tego nie wiadomo. Liczymy jednak na to, że urzędnicy przemyślą raz jeszcze kwestie upłynnienia ruchu na tym odcinku.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ksamol
ponad rok temu ocena: 25%  3
Na większości skrzyżowań światła są niepotrzebne. Urzędnicy odpowiedzialni za ulice w naszym mieście robią z kierowców debili niepotrafiących jezdzić bezpiecznie. A przecież są przepisy regulujące ruch na skrzyżowaniach bez sygnalizacji świetlnej. Te cholerne światełka są tylko przyczyną korków.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gru
ponad rok temu ocena: 33%  2
wystarczy przesunąć przystanki tramwajowe za skrzyżowanie przy Shellu z obu stron. wtedy można zrobić pasy do lewoskrętu. proste i logiczne ale nie dla włodarzy miasta
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A222
ponad rok temu ocena: 33%  1
Największym fenomenem tego miasta jest "wspaniałe" wykonanie "wąskich gardeł", czyli z jezdni dwupasmowych wykonanie jednopasmowych. Przykładowo: cała Ogólna, przy Shell'u czy na Rycerskiej. Dzięki fachoFcom z UM mamy korki, hałas i duży smród spalin w tych miejscach. Skąd te pomysły, ja w dużych miasta nie widziałem takich cudów.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.