› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kosynierów Gdyńskich zanurzona w pracach

› inwestycje drogowe ponad rok temu    9.06.2016
Maciej Markowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
10 zdjęćKosynierów Gdyńskich zanurzona w pracach fot. Bartłomiej Ryś

Dobiega końca pierwszy etap remontu przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Wymianę rur kończy powoli Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Celem było poprawienie warunków przepływu wody. Ulica Kosynierów, a także Zielona i Trybunalska zyskały nieco wcześniej nowe oświetlenia w postaci opraw LED-owych, które zostały umocowane na nowych stalowych słupach (wcześniej były one betonowe). Kolejną częścią robót zajmie się już magistrat, a w ich zakres wchodzić będzie naprawa jezdni oraz wymiana chodników. Wszystko to pochłonie łącznie ponad 200 tysięcy złotych. Nieznany jest ostateczny termin zakończenia prac.

W chwili obecnej trwają przygotowania do naprawy jezdni. Nawierzchnia została już zerwana i czeka teraz na wylewkę asfaltu. Będzie ona czyniona etapowo lub za jednym podejściem. Większość prac przewidziano na godziny popołudniowe. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądał ruch na przebudowywanym odcinku. Albo ulica zostanie wyłączona z użytkowania, albo będzie się odbywał ruch wahadłowy. Cały remont zostanie przeprowadzony ze środków na bieżące utrzymanie dróg na rok 2016.

Warto dodać, że w narożniku ulicy Kosynierów Gdyńskich i Słonecznej postawiona została dodatkowa lampa, która ma oświetlić skrzyżowanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

ilość zdjęć 10 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nn
ponad rok temu ocena: 33%  1
W koncu doczekamy się normalnej ulicy. Przydałoby się żeby wspólnota INA wzieła się do roboty, a nie tylko jest do pobierania pieniędzy. Za nic nie robienie , a lokatorzy bloku 51/53 nogi połamie ... Czekamy na chodnik przed blokiem i nic.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.