› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Kosmetyki samochodowe K2 – co najlepsze do plastikowych elementów?

› bieżące 10 miesięcy temu    12.09.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kosmetyki samochodowe K2 – co najlepsze do plastikowych elementów?

Wnętrze każdego auta wymaga czasem porządniejszego czyszczenia. Plastikowe powierzchnie pozornie należą do tych najłatwiejszych przy sprzątaniu – nie wymagają prania, plamy zmywają się z nich w mgnieniu oka. Niestety, wiele osób nie dba o nie tak, jak powinno.

Dlaczego warto czyścić wnętrza profesjonalną chemią samochodową?

Profesjonalna chemia samochodowa (https://twojmotosklep.pl/pl/c/Kosmetyki-i-chemia-samochodowa/33) to, wbrew pozorom, niedrogie rozwiązanie. Firmy sprzątające pojazdy potrafią naliczyć do 500 zł za usługę, szczególnie w przypadku dużych samochodów. O wiele bardziej opłaca się więc kupić kilka środków do czyszczenia aut – takich jak kosmetyki samochodowe K2 – które nie tylko pozwolą na uzyskanie takiego samego efektu, jak w przypadku działań firmy sprzątającej, ale także starczą na o wiele więcej, niż jedno czyszczenie.

Kosmetyki samochodowe K2 – środki do czyszczenia plastikowych powierzchni

Wiele osób popełnia podstawowy błąd przy czyszczeniu plastikowych powierzchni. Pulpit, plastikowe elementy przy drzwiach oraz inne części z tego tworzywa bardzo często czyścimy za pomocą obfitego spryskania sprayem konserwującym, tymczasem środki tego typu zawierają silikony lub inne substancje natłuszczające, które uniemożliwiają usunięcie brudu z powierzchni.

Pierwszą czynnością przy czyszczeniu plastikowych powierzchni za pomocą chemii samochodowej powinno być zastosowanie specjalnego środka do czyszczenia plastiku, np. z oferty kosmetyków samochodowych K2. Są to preparaty, z których pomocą usuniemy kurz, plamy i wszelkie zabrudzenia z powierzchni plastikowych, a także odpowiednio je odtłuścimy, przygotowując pod konserwację.

Kosmetyki samochodowe K2 z tej serii posiadają odpowiednie dozowniki, które ułatwiają rozprowadzenie preparatu nawet po trudnodostępnych elementach wnętrz.

Kosmetyki samochodowe K2 – nabłyszczające spraye konserwujące

Dopiero na przygotowane odpowiednim preparatem powierzchnie plastikowe można nałożyć spray konserwujący, który odpowiednio zabezpieczy elementy z tworzyw sztucznych. Spraye są wykonane na bazie silikonów lub innych substancji natłuszczających, które tworzą na pokrywanych nimi powierzchniach specjalny filtr, chroniący je przed osiadaniem kurzu, zabrudzeniami i zarysowaniami. Można wybrać spray nabłyszczający, np. z serii kosmetyków samochodowych K2 – jest to chemia samochodowa z wyższej półki, nie tylko chroniąca plastikowe powierzchnie, ale także nadająca im estetycznego połysku.

Kosmetyki samochodowe K2 – matujące spraye konserwujące

Spraye nabłyszczające nie są jedyną opcją – wielbiciele matowych powierzchni mogą skorzystać z matujących sprayów konserwujących – takie również są dostępne w ofercie kosmetyków samochodowych K2. Chemia samochodowa tego typu nadal chroni powierzchnie plastikowe, tworząc na nich ochronny filtr, zabezpieczający przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Efekt jest jednak matowy, dzięki czemu nie odbija światła, co sprawia, że jest to bardziej polecana opcja.

Czyszczenie powierzchni plastikowych chemią samochodową – o czym jeszcze pamiętać?

Przy czyszczeniu plastikowych elementów we wnętrzu swojego auta warto stosować profesjonalną chemię samochodową, taką jak kosmetyki do aut K2. Są to bowiem środki, które nie tylko doskonale oczyszczają powierzchnię z tworzyw sztucznych, ale także nie niszczą jej i chronią przed zniszczeniami w przyszłości.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.