› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji karoserii – które warto wybrać?

› bieżące ponad rok temu    18.09.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji karoserii – które warto wybrać?

Dobrze utrzymany i zadbany samochód jest najlepszą wizytówką jego właściciela. Podróżowanie w czystym i sprawnym aucie to sama przyjemność, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. W myciu i pielęgnacji samochodu ważna jest nie tylko systematyczność, ale również odpowiednia jakość stosowanych środków czystości.

Na czym polega pielęgnacja karoserii?

Karoseria samochodu jest bardzo podatna na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Wiosną i latem narażona jest na deszcze i promieniowanie słoneczne, a zimą na mróz i opady śniegu. Na karoserii łatwo osadza się kurz, brud, błoto oraz odchody owadów oraz ptaków, co niszczy lakier, przyspiesza korozję i znacznie obniża estetykę pojazdu. Dlatego tak ważne jest utrzymanie go w czystości. Kosmetyki samochodowe powinny być dostosowane do pory roku (inne należy stosować w okresie wiosenno-letnim, a inne w zimowym). Przede wszystkim, oprócz utrzymania czystości, ważna jest odpowiednia ochrona przed korozją. Pielęgnacja karoserii polega na jej czyszczeniu, nabłyszczaniu oraz woskowaniu.

Kosmetyki przeznaczone do mycia karoserii

Do mycia karoserii można stosować różnego rodzaju płyny, szampony, emulsje, pianki aktywne do myjek samochodowych i temu podobne preparaty. Można je kupić wszędzie, dostępne są w sklepach motoryzacyjnych, na stacjach paliw i w hipermarketach – w różnych przedziałach cenowych. Warto jednak wybierać produkty najnowszej generacji, ponieważ wykorzystując zdobycze nowoczesnej technologii, są dużo bardziej delikatne, szybsze w stosowaniu i skuteczniejsze. Posiadają odpowiedni odczyn pH, łatwo pienią się i szybko wchodzą w reakcję z brudem i kurzem, usuwając go bez naruszania powłok woskowych, kwarcowych, czy ceramicznych. Nie wymagają tarcia, ani szorowania szczotką – wystarczy je nałożyć i spłukać wodą. Dzięki ich stosowaniu lakier nie matowieje i na długo zachowuje gładką, błyszczącą strukturę. Posiadają również ładny zapach i nie wysuszają skóry rąk.

Czyszczenie zabrudzeń

Zazwyczaj mycia nie wymaga cały samochód – wystarczy jedynie usunąć małe, miejscowe zanieczyszczenia (najczęściej jest to plama powstała po spotkaniu z owadem lub gołębiem). W tym celu stosuje się bardzo praktyczne preparaty w aerozolu, służące do miejscowego usuwania z karoserii różnych plam (zanieczyszczeń drogowych, smoły, żywicy, insektów itp). Pozwalają one łatwo i szybko wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia organiczne, nie pozostawiając smug. Wystarczy nanieść preparat na zabrudzenie, chwilę poczekać i przetrzeć papierowym ręcznikiem lub miękką szmatką. Warto wybierać preparaty o ukierunkowanym działaniu i skoncentrowanej formule. Stosowanie łagodnych środków wymaga tarcia, przez co uszkadza się powłokę lakierniczą. Przed zastosowaniem danego środka należy zawsze dokładnie zapoznać się z jego składem (obecność węglowodorów aromatycznych wpływa niekorzystnie na lakier oraz nasze zdrowie).

Środki nabłyszczające i chroniące lakier

Środki te stosuje się po umyciu karoserii. Ich działanie jest wielokierunkowe. Zabezpieczają przed niekorzystnym działaniem wody, promieniowania UV oraz wysokich i niskich temperatur, a także przyspieszają wysychanie pojazdu. Stosowanie specjalnych balsamów i wosków do pielęgnacji karoserii pogłębia kolor lakieru i nadaje mu intensywny połysk. Współczesne preparaty do woskowania są bardzo wydajne i łatwe w użyciu. Nadają się do wszystkich rodzajów lakieru, zarówno zwykłych, jak i metalizowanych.

Na moje-auto.pl znaleźć można wiele porad dla użytkowników pojazdów oraz bogaty opis wszelkiego rodzaju nowoczesnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji samochodów – między innymi kosmetyków samochodowych zawierających nanodrobiny srebra i inne nanokomponenty. Posiadają one cenne właściwości odpychania cząstek brudu, kurzu i wody, dzięki czemu zapewniają długotrwałą ochronę karoserii przed zabrudzeniem. Zabezpieczają również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Utrzymanie karoserii w czystości przestało już być problemem. Jeśli chcemy, aby nasz samochód lśnił, stosujmy do jego pielęgnacji nowoczesne kosmetyki, które działają szybko i skutecznie, są pachnące i bezpieczne. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule: „Które kosmetyki samochodowe powinien posiadać prawdziwy motofan".

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.