› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Korzyści z monitoringu GPS pojazdów

› bieżące 7 miesięcy temu    19.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Korzyści z monitoringu GPS pojazdów

Przedsiębiorcy coraz chętniej montują w firmowych pojazdach monitoring GPS, słusznie uważając go za ważne wsparcie w zarządzaniu flotą. Dziś można znaleźć na rynku bardzo zaawansowane systemy monitoringu. Dzięki nim szybko docenimy możliwość lokalizacji samochodów.

Monitoring GPS w firmowych flotach to była ciekawostka i technologiczne wyzwanie jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś zaawansowane lokalizatory pojazdów montowane są nie tylko w największych przedsiębiorstwach, ale także w małych firmach, gdzie jeździ zaledwie kilka samochodów. Wszystko dlatego, że nowoczesny monitoring GPS stał się tańszy, a przez to łatwiej dostępny, ponadto tego rodzaju systemy są niezawodne i oferują coraz więcej zaawansowanych funkcji (np. Satis).

Monitoring GPS – korzyści

Wiele argumentów przemawia za tym, żeby zamontować monitoring GPS. Można wymienić między innymi skuteczną walkę ze złodziejami samochodów. Pojazd wyposażony w lokalizator GPS łatwiej odzyskać, do tego można otrzymać szybciej alarmowy komunikat, że coś niedobrego dzieje się z autem (np. opuszczenie wyznaczonej trasy). Monitoring GPS ułatwia także rozliczanie czasu pracy kierowców (np. nadgodziny). Dzięki tego rodzaju systemom można efektywnie planować trasy przejazdów, a nawet aktualizować je na bieżąco o nowych kontrahentów, ponieważ w każdej chwili znane jest dokładne położenie samochodu. Monitoring pojazdów ułatwia również optymalizowanie kosztów związanych z flotą (np. skuteczne eliminowanie pustych przejazdów, kontrola zużycia paliwa, oddzielenie prywatnych przejazdów od służbowych itp.).

Jak realizowany jest monitoring pojazdów?

Nowoczesny monitoring GPS bazuje często na wielu różnych rozwiązaniach i narzędziach, które ze sobą współpracują, tworząc w rezultacie bardzo zaawansowany system. Podstawą jest oczywiście wysokiej jakości lokalizator, który będzie w stanie dokładnie pokazywać aktualne położenie pojazdu oraz określać na mapie trasę przejazdu, wpisując się w krzywiznę drogi. Do tego montowane są specjalne czujniki, kontrolujące pracę różnych podzespołów samochodu, ponieważ telematyka staje się coraz ważniejszym wsparcie monitoringu GPS.

W rezultacie zaawansowany monitoring GPS potrafi nie tylko dostarczyć bardzo wielu danych, ale współpracuje często z systemami, które są w stanie szybko przeanalizować informacje, dostarczając odpowiednią wiedzę fleet managerom i innym osobom odpowiedzialnym za zarządzanie flotą. W ten sposób nadzór nad firmowymi samochodami staje się jeszcze lepszy, podobnie jak efektywne staje się wykorzystanie potencjału danej floty.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.