› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Koniec z bałaganem w aucie - kupujemy organizer do bagażnika

› poradnik ponad rok temu    18.09.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Koniec z bałaganem w aucie - kupujemy organizer do bagażnika

Życie w codziennym biegu sprawia, że utrzymanie porządku jest coraz trudniejsze. Warto zauważyć, że ten stan dotyczy również naszych pojazdów. Każdy kierowca wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż jazda samochodem, w którym jest czysto. Szczególnie wtedy, gdy auto służy nam jako narzędzie pracy lub środek transportu dla dużej rodziny. O porządek we własnych czterech kółkach pomoże zadbać organizer do bagażnika.

Organizer do bagażnika - czy warto? 

Dbanie o pojazd nie dotyczy tylko konserwacji podzespołów czy wymiany płynów eksploatacyjnych. Ważne jest także regularne mycie i konserwacja karoserii oraz sprzątanie wnętrza pojazdu. Nie ma chyba nic gorszego niż bezwładnie zalegające w schowkach lub w bagażniku akcesoria samochodowe. Po pierwsze mogą ulec uszkodzeniu, a po drugie narażają nas na nieprzyjemny hałas.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup organizera do bagażnika. Bez problemu przechowamy w nim wszelkie niezbędne kierowcy elementy, a dodatkowo będziemy mieli pewność, że nie zostaną one zniszczone. Dostępne na rynku modele sprawdzą się zarówno na co dzień np. w przypadku większych zakupów, jak i w trakcie wakacyjnej podróży. Co najważniejsze, bagaże i produkty spożywcze nie ucierpią podczas gwałtownego hamowania. 

Jaki organizer będzie najlepszy? 

W większości sklepów motoryzacyjnych znajdziemy mnóstwo rodzajów różnych organizerów do bagażnika. Jednym z modeli są składane torby, które idealnie sprawdzą się podczas transportu zakupów. Gdy nie są nam potrzebne, możemy szybko i bez problemu je złożyć, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Dodatkowo są one wykonane z tkaniny poliestrowej, która ułatwia ich mycie. Niektóre modele są wyposażone w boczne kieszenie lub dodatkowe uchwyty. 

Kolejnym rodzajem organizerów są wykonane z wysokiej jakości materiałów kufry umożliwiające przewożenie cięższych przedmiotów. Często są także wyposażone w specjalne zewnętrzne rzepy, które ułatwiają przymocowanie modelu do dna lub boków bagażnika, co uniemożliwia jego przesuwanie się wraz z całą zawartością. 

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest także zastosowanie siatek, które można zamontować w bagażniku za pomocą specjalnych uchwytów. Siatki zapewniają bezpieczeństwo wszystkich przewożonych przez nas przedmiotów, a ponadto nie pozwalają na przedostanie się ich do kabiny w przypadku stłuczki czy kolizji. 

Jak pakować rzeczy do bagażnika? 

Pakowanie rzeczy do bagażnika zaczynamy do tych najcięższych i największych. W pozostałe miejsca możemy położyć mniejsze torby oraz bagaże. O wiele wygodniej jest przewozić w bagażniku niewielkie walizki. Jeśli zabieramy ze sobą dużo rzeczy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podzielenie ich np. na kilka mniejszych kufrów. Musimy pamiętać o tym, że zbyt duże obciążenie zmniejsza sterowność auta. Aby zrównoważyć rozłożenie masy, warto umieścić niewielki bagaż w kabinie pasażerskiej.

Ile to kosztuje?

Ceny organizerów do bagażnika są bardzo zróżnicowane. Jednak na takim gadżecie nie powinniśmy oszczędzać. Model wykonany z kiepskiej jakości materiałów szybko ulegnie zniszczeniu, a nasze pieniądze zostaną wyrzucone w błoto. Jeżeli zdecydujemy się na zakup droższego produktu, możemy być pewni, że posłuży on nam co najmniej kilka ładnych lat. 

Utrzymanie porządku i czystości w aucie jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, lecz także z uwagi na bezpieczeństwo. Zarówno zakurzone szyby ograniczające widoczność, jak i bałagan w bagażniku są potencjalnym zagrożeniem. Organizery pozwalają pozbyć się zbędnych przedmiotów, zwiększają funkcjonalność auta, a także minimalizują ryzyko przedostania się niepotrzebnych rzeczy do kabiny w razie nagłego hamowania lub wypadku. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.