› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Komunikacja Miejska. Nadal nie wiadomo kto będzie woził elblążan

› bieżące ponad rok temu    22.11.2013
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Komunikacja Miejska. Nadal nie wiadomo kto będzie woził elblążan fot. elblag.net

Krajowa Izba Odwoławcza 21 listopada 2013r. oddaliła odwołania dotyczące wykluczenia z dalszego postępowania Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Spółka z o.o. (PKA Sp. z o.o. – oferta złożona na pakiet nr 1) oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Elblągu Spółka z o.o. (PKS Sp. z o.o. – oferta złożona na pakiet nr 3). Powodem wykluczenia była nieprawidłowa forma wniesienia wadium przez wymienionych oferentów.

Przypomnijmy, że całe zamówienie zostało podzielone na trzy pakiety:

· Pakiet nr 1 – obejmuje linie nr: 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20; · Pakiet nr 2 – obejmuje linie nr: 10, 11, 13, 17, 30, 31; · Pakiet nr 3 – obejmuje linie nr: 7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100.

Na pakiet nr 1 została złożona tylko jedna oferta (PKA Sp. z o.o.) – która została odrzucona ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, co znalazło potwierdzenie w ostatnim orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej, wydanym w dniu 21 listopada 2013 r.

W pakiecie nr 2 zostały złożone łącznie 3 oferty: · Autobusowych Linii Prywatnych „ALP” Spółka z o.o., której wartość przekraczała kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację tego zamówienia; · konsorcjum PKS Sp. z o.o. i PKA Sp. z o.o. – wykluczonych ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, o czym orzekła Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z dnia 17 października2013r.; · Warbus Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie – pod względem najważniejszego kryterium, oferta ta została oceniona jako druga w kolejności po ofercie konsorcjum PKA Sp. z o.o. i PKS Sp. z o.o. Oferta ta została przez Zamawiającego ponownie zbadana, a wykonawca wykluczony z dalszego postępowania. Zamawiający uznał, że zawarcie umowy na podstawie tejże oferty, ze względu na uchybienia formalne, mogłoby skutkować unieważnieniem całej umowy.

W pakiecie nr 3 również zostały złożone 3 oferty: · Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. – wykluczonego ze względu na nieprawidłową formę wniesienia wadium, co potwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza w wydanym w dniu 21 listopada 2013 r. wyroku; · konsorcjum Dolnośląskie Linie Autobusowe Spółka z o.o. z siedzibą we Wrocławiu wraz z Meteor Spółka z o.o. z siedzibą w Jaworznie – którego wartość przekraczała kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację tego zamówienia; · Arriva Spółka z o.o. z siedzibą w Toruniu – spełniająca wszystkie wymogi formalno – prawne postępowania.

W kwestii pakietu nr 1, Zamawiający stoi przed wyborem nowego wykonawcy. Wszelkie działania w tej sprawie będą podejmowane po otrzymaniu przez Zamawiającego (ZKM w Elblągu), pisemnego orzeczenia KIO wraz z jego uzasadnieniem.

W przypadku pakietu nr 2, zgodnie z prawem, Warbus Sp. z o.o. skorzystał z możliwości wniesienia odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Rozstrzygnięcie odwołania w kwestii pakietu nr 2 spodziewane jest w pierwszej połowie grudnia 2013r. – dopiero po orzeczeniu KIO i stosownie do jego treści, ZKM Spółka z o.o. będzie mógł podjąć dalsze działania.

Natomiast dla pakietu nr 3, w najbliższym czasie spodziewane jest podpisanie umowy na obsługę ośmiu linii autobusowych zawartych w tym pakiecie z Arriva Spółka z o.o. z siedzibą w Toruniu.

Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.