› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kompletnie pijany i bez prawka uciekał przed policjantami

› policja ponad rok temu    21.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kompletnie pijany i bez prawka uciekał przed policjantami

Około 20 minut trwał policyjny pościg za pijanym kierowcą, który chciał uniknąć zatrzymania go do kontroli drogowej w Nowakowie. Gdy funkcjonariusze zajechali mu drogę, ten postanowił uciec z auta przez opuszczoną w drzwiach szybę. Z założonymi na ręce kajdankami trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 17.00 na terenie wyspy Nowakowskiej – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Policyjny patrol dzielnicowych zauważył mężczyznę, który jechał fordem escortem. Funkcjonariusze rozpoznali znanego sobie 39-letniego Jarosława D., wiedzieli, że nie ma on uprawnień do kierowania autem. Postanowili zatrzymać go do kontroli. 39-latek widząc zawracający radiowóz przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze jechali za nim używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych dając mu polecenia do zatrzymania się. Mężczyzna jechał miejscowościami: Batorowo Cieplice, Nowotki. W konsekwencji policjanci zajechali drogę 39-latkowi blokując jego pojazd.

Wtedy mężczyzna próbował uciec z auta przez opuszczoną w drzwiach szybę. Policjanci obezwładnili go i założyli mu na ręce kajdanki. W ten sposób został przewieziony do policyjnego aresztu. Jarosław D. miał 2,26 promila alkoholu w organizmie. Co więcej nie miał uprawnień do kierowania autem. Kilka miesięcy wcześniej spowodował kolizję drogową. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.