› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kolory gąbek polerskich - co warto o nich wiedzieć?

ponad rok temu    27.01.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kolory gąbek polerskich - co warto o nich wiedzieć?

Polerowanie lakieru samochodowego wymaga kilku rzeczy. Podstawą jest maszyna polerska. Do polerowania lakieru potrzebne są pasty polerskie. Niezbędny jest również zestaw gąbek polerskich. Jakie kolory gąbek polerskich są dostępne? Czym różnią się poszczególne modele? Jakie gąbki polerskie warto wybrać? Odpowiedź w tym artykule!

Gąbki polerskie - co oznaczają poszczególne kolory?

Gąbki polerskie mogą być wykonane z pianki poliuretanowej o różnej twardości i są dostępne w wielu kolorach. Najpopularniejsza jest pianka otwartokomórkowa, ponieważ ma najlepsze właściwości tnące i doskonałą wentylację. Poszczególne kolory padów mogą różnić się twardością i siłą cięcia.

Jaka jest najlepsza gąbka do polerowania lakieru? Jakie czynniki decydują o wyborze najlepszej gąbki polerskiej? Rodzaj i stan lakieru samochodu to kluczowe czynniki przy wyborze gąbki polerskiej. Jej kolor niekoniecznie musi oznaczać to samo, co u innych producentów, ponieważ różne marki stosują różne kody kolorów. Przed zakupem warto sprawdzić u producenta pada, co oznacza dany kolor.

Gąbek polerskich można użyć w celu przywrócenia samochodowi blasku. Aby wypolerować pojazd, należy za pomocą pasty i gąbki zetrzeć warstwę lakieru, która została uszkodzona przez słońce. Najprawdopodobniej wielokrotnie widziałeś różne kolory gąbek polerskich - nie są one przypadkowe. Jest to świetny sposób na ocenę ich twardości.

Rodzaje gąbek polerskich

Istnieją trzy podstawowe rodzaje samochodowych gąbek polerskich (padów polerskich): twarde, średnie i miękkie. Niektóre firmy produkują gąbki o mieszanej twardości.

Twarde gąbki polerskie, zwane też gąbkami do cięcia, charakteryzują się dużą ścieralnością. Stosuje się je do matowienia wierzchniej warstwy lakieru i usuwania rys. Gąbka ta często stosowana jest w połączeniu z proszkami polerskimi o wysokim stopniu ścieralności.

Środkową opcją są średnie gąbki polerskie. Te gąbki są używane po zmatowieniu lakieru, ale przed jego wykończeniem. Gąbka ta służy do nabłyszczania powłoki.

Gąbki wykańczające to miękkie gąbki polerskie, które można wykorzystać do wykończenia powierzchni lakieru. Służą do usuwania najmniejszych zarysowań i nadawania lakierowi połysku. Można ich używać z lekkimi pastami ściernymi, a także do nakładania środków czyszczących, polerujących i mlecznych wosków.

Gąbki polerskie - kolory

Marki mogą różnić się kodem kolorystycznym gąbek. Oto kilka przykładów twardości oznaczonych kolorami, jakie są kolory gąbek polerskich na autokosmetykaranking.pl które są bardzo powszechne:

Czarna - wykończeniowa, bardzo miękka, 

Czerwony - średnio miękka,

Pomarańczowa - średnio twarda,

Biały - twardy,

Niebieski jest bardzo twarda.

Pomimo popularności tego schematu, należy dokładnie przejrzeć specyfikację każdego producenta gąbek, ponieważ mogą być różne oznaczenia i cele.

O czym należy pamiętać wybierając gąbkę polerską? 

Podczas składania zamówienia zwróć uwagę na rozmiar gąbki polerskiej. Kolejnym ważnym parametrem jest twardość. Warto sprawdzić, czy Twoja maszyna jest kompatybilna z konkretnym typem padów polerskich. Produkty w sklepach dostępne są w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu pasują do różnych rodzajów detailingu. Staranny dobór akcesoriów pozwala na precyzyjną pracę i chroni lakier.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.