› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kolizja na wylocie na Malbork. Powodem zamknięty wiadukt i jazda na pamięć?

› inwestycje drogowe ponad rok temu    28.11.2015
Ines Kuraś
komentarzy 7 ocen 3 / 100%
A A A
27 zdjęćKolizja na wylocie na Malbork. Powodem zamknięty wiadukt i jazda na pamięć? fot. Bartłomiej Ryś

O zamknięciu wiaduktu przy wyjeździe z Elbląga na Malbork mówiło się od dłuższego czasu. Wczoraj, 27 listopada około godziny 14:30 obiekt został zamknięty, a dla kierowców wytyczono dwa objazdy. Niestety zmiany w organizacji ruchu oraz jazda na pamięć przyczyniły się do pierwszej kolizji. Kolejne przed nami?

Wiadukt nad linią PKP wymaga przebudowy. W związku z tym zostanie rozebrany, a w jego miejscu postawiony zostanie nowy. GDDKiA, a także wykonawca konsorcjum firm: Vistal Gdynia i Most z Sopotu, przygotowały dwa objazdy.Pierwszy z nich, dla pojazdów o dopuszczalnej masie do 15 t, prowadzi po trasie dawnej drogi krajowej nr 22. Objazd będzie zaczynał się zjazdem przed przebudowywanym obiektem, prowadził przez istniejący most, na wprost przez istniejące skrzyżowanie z drogą powiatową do miejscowości Raczki Elbląskie, następnie przez przejazd kolejowy (wykonany na potrzeby objazdu) i kończył się wyjazdem na drogę krajową nr 22 za przebudowywanym obiektem. Drugi objazd, dla pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 15 t, prowadzi drogami krajowymi nr 7 oraz nr 55. Znaki informujące o tym objeździe ustawiono na węzłach i skrzyżowaniach

– zauważa Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Objazdy, będą obowiązywały przez najbliższy rok. Jednak jak się okazuje prowadzący samochody jeżdżą na pamięć i nie stosują się do zmiany w organizacji ruchu. Przez kilka godzin funkcjonowania objazdu, pomimo że wytyczono drugi objazd, tiry przemieszczały się przez ten dostosowany dla pojazdów o masie do 15 ton, łamiąc w ten sposób przepisy. W godzinach wieczornych natomiast przy zjeździe na wytyczony objazd doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.Przed wiaduktem doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen. W zderzeniu nikt nie ucierpiał

– poinformował nas Krzysztof Nowacki, rzecznik prasowy policji.

Czy kolizja była winą wprowadzonych zmian w ruchu drogowym? A może faktu, że kierowcy nie przestrzegają przepisów drogowych i jeżdżą na pamięć? Jak sądzicie – będą kolejne kolizje?

ilość zdjęć 27 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ afd
ponad rok temu ocena: 0%  7
Trzeba byc slepym idiota aby nie widziec oznaczen i jechac na pamiec.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trybsi
ponad rok temu ocena: 0%  6
Prezentacja objazd który jest zrobiony na tym odcinku mimo ograniczenia tonazu do 15t kilkanaście razy dziennie przejeżdżając tą drogą tiry ważące powyżej 25 ton. Widać, że mimo zakazu nie jest to przez nikogo przestrzegane i gdzie w takim razie jest Policja, pilnująca tego wszystkiego.???? mogę na ten przykład umieścić parę zdjęć z dzisiejszego dnia.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fg
ponad rok temu ocena: 0%  5
między 17 a 18 wjeżdżał tam tir blokując ruch osobówek z drugiej strony
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RAfcio
ponad rok temu ocena: 0%  4
Policja powinna stać tam non stop. i zatrzymywac tiry ktore blokuja objazd.. Dziekuje, dobranoc.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obyw.
ponad rok temu ocena: 58%  3
Panie rzeczniku prasowy z GDDKiA ten objazd to kpina z kierowcow a szczegolnie wyjazd z Elblaga z mostu bezposredno na objazd. Objazd ma potrwac rok moze dwa a patrzac na ten bubel ma sie wrazenie jakby mial trwac miesiac
odpowiedz oceń komentarz 7 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obyw.
ponad rok temu ocena: 54%  2
Jak mozna zrobic taki beznadziejny i denny objazd - tak moga tylko wymyslec nasi zdolni projektanci od brania kasy za buble. Zjazd z mostu na objazd jest waski, ostry i w dodatku nie oswietlony. Jak dojdzie do wypadku smiertelnego i trzeba bedzie placil odszkodowanie to moze ktos siegnie po zdrowy rozsadek . Jezeli mowa o drogach to: 1/ droga przez Raczki Elblskie jest beznadziejna a nawet mozna powiedziec tragiczna / odcinek od trasy na Malbork do przejazdu kolejowego- przejazd kolejowy jak na autostradzie a dojazd do niego przez zaamania dziury i ciekawie oszczedny dywanik/ 2/ na ul. Warszawskiej dziura o srednicy 1metra od miesiecy nie zrobiona chyba miastao czeka az zaplaci kierowcy odszkodowanie jak uszkodzi kolo lub podwozie.
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
ponad rok temu ocena: 63%  1
POLICJA nie powinna dopuścić to takiego bubla jakim jest ten objazd .
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.