› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kolizja na ul. Żeromskiego (+ zdjęcia)

› bieżące 6 miesięcy temu    8.12.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęćKolizja na ul. Żeromskiego (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj, 8 grudnia, około godz. 11.30 na ul. Stefana Żeromskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Ronneby, miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych.

22-letnia kobieta kierująca volkswagenem polo jechała w kierunku ul. gen. Józefa Bema. Zjeżdżając z ronda Ronneby (na wysokości Delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu) zatrzymała się przed pasami, przepuszczając pieszą. Kierowca jadący z tyłu nissanem nie zachował należytej staranności. Doszło do kolizji. Nissan z impetem uderzył w tył volkswagena, w wyniku czego zniszczeniu uległ przód jadącego z tyłu samochodu (nissana). Biorąca udział w kolizji 22-latka uskarżała się na złe samopoczucie. Na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Została jej udzielona podstawowa pomoc medyczna.

Badania przeprowadzone w Holandii i we Francji dowodzą, że w stosunku do tradycyjnych skrzyżowań ronda umożliwiają znaczącą redukcję zdarzeń niebezpiecznych, to jest kolizji od 30 do 60%, wypadków z rannymi od 40 do 90%, a z ofiarami śmiertelnymi od 70 do 95%. Ronda, mimo że zdobyły miano najbezpieczniejszych rozwiązań w infrastrukturze drogowej, nie do końca eliminują wszelkie zdarzenia drogowe. Badania przeprowadzone we Francji przykładowo wskazują, że  od 6 do ponad 7% udziału w zdarzeniach na rondach przypada takim jak: najechanie na tył pojazdu, zderzenie boczne przy wjeździe oraz najechanie na pieszego przekraczającego przejście (źródło: edroga.pl). Wniosek jest prosty: ronda zdecydowanie zwiększają płynność ruchu i poziom bezpieczeństwa. Nie eliminują go jednak w 100%. Zachowujmy ostrożoność, szczególnie wjeżdżając i zjeżdżając z ronda. 

 • Kolizja na ul. Żeromskiego (+ zdjęcia)
 • Kolizja na ul. Żeromskiego (+ zdjęcia)
 • Kolizja na ul. Żeromskiego (+ zdjęcia)
 • Kolizja na ul. Żeromskiego (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gosc
6 miesięcy temu 1
ronda nie pomoga aby czuc się bezpiecznie
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.