› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kolejny szlaban, tym razem przy „Światowidzie”

› inwestycje drogowe ponad rok temu    11.02.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 13 ocen 2 / 100%
A A A
Kolejny szlaban, tym razem przy „Światowidzie” fot. Bartłomiej Ryś

W Elblągu można z całą pewnością mówić o „modzie” na montaż szlabanów. Ciężko dziś dostać się na jakiekolwiek osiedle w mieście, ponieważ wjazdu na nie broni najczęściej szlaban. Pilot do nich mają wyłącznie mieszkańcy, dzięki temu nikt nie zajmuje im drogocennych miejsc parkingowych. Podobne rozwiązanie zastosowano przy Światowidzie. Dlaczego? Znamy odpowiedź.

Szlaban tu, szlaban tam, szlaban niezgody, szlaban blokujący wjazd służbom, szlaban, który jednak trzeba zdemontować. Ot, elbląska rzeczywistość „szlabanowa”. Mieszkańcy osiedli chcą mieć parking dla siebie, więc proszą spółdzielnie o montaż specjalnych urządzeń. Te zgadzają się i wyposażają swoich „czynszodawców” w specjalne, elektroniczne piloty. Dzięki temu nikt postronny nie zajmuje cennych i brakujących miejsc parkingowych. O szlabanach w przeróżnych aspektach pisaliśmy wielokrotnie na łamach naszej gazety.

Tym razem szlaban (wraz z domofonem) zamontowano przed wjazdem na boczny parking przy „Światowidzie”. Jak udało nam się dowiedzieć, rozwiązanie to jest w fazie testów a jej odbiór planowany jest na przyszły tydzień. Dopiero wtedy Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik działu relacji społecznych w „Światowidzie”, będzie mogła nam udzielić więcej informacji.

„Coś” jednak udało nam się dowiedzieć. Teren, przed którym ustawiono szlaban, jest działką wspólną teatru i „Światowida”.

(…) stąd też jest to wspólna inwestycja Teatru im. Aleksandra Sewruka i CSE „Światowid”, o której zdecydowały obie dyrekcje – tłumaczy Kozłowska-Dyrla.

Skąd więc decyzja o tym, aby takie rozwiązanie wprowadzić?

(…) spowodowana była tym, że na parkingu parkowały samochody dostawcze powodując brak możliwości pozostawienia pojazdu osobom korzystającym z naszej oferty kulturalnej, a zwłaszcza autobusom przywożącym dzieci na wydarzenia organizowane w kinie. Zamontowany szlaban wyposażony jest w domofon, co umożliwić ma otwarcie go dla naszych klientów. Wspólnie z teatrem ustalane są także godziny, w których szlaban pozostanie otwarty. Powodem podjęcia takiej decyzji była również perspektywa braku miejsc parkingowych dla pracowników w związku z budową siedziby sądu.

Cóż, kolejny szlaban. Elblążanie raczej już przyzwyczaili się do tego typu rozwiązań. A miejsc parkingowych? Nadal brakuje. I nie można się wcale dziwić – jeżeli chodzi o ilość aut przypadających na jednego mieszkańca, to Elbląg jest w czołówce ogólnopolskiej...

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prawda o elbląskich szlabanach
ponad rok temu ocena: 60%  13
Prezes SIELANKI "napędza" pewnej firmie klientów, stawialjącej szlabany. ta firma prezesowi "odpa;a działkę " za szlaban i potem za konserwację, prezes lubi "brać prezenty".
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kizi
ponad rok temu ocena: 33%  12
Bzdurne tłumaczenie. Przecież tam nie parkują autobusy. Ten parking był zarezerwowany dla pracowników Teatru i Światowida.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ziki
ponad rok temu ocena: 60% 11
ja tam widziałem autobusy, chyba że przywożą nimi pracowników do pracy ;-)
~ Janos
ponad rok temu ocena: 33%  10
Widzę, że niektórzy nie wiedzą co to żart i ironia.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ironia
ponad rok temu ocena: 0% 9
popieram w 100%
~ Janos
ponad rok temu ocena: 67%  8
Proponuję zastosować szlabany na wszystkich wjazdach do Elbląga. Nie wpuszczać obcych. Problem z miejscami parkingowymi sam się rozwiąże
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nwo
ponad rok temu ocena: 0% 7
a ja proponuje puknąć się w głowę. Sami elblążanie zastawiają sobie miejsca, może co 5 to obcy ale mają prawo, tak samo jak ty masz prawo pojechać do innego miasta i tam zaparkować. Twój egocentryczny tok myślenia jest nie na miarę tych czasów. Nie pozdrawiam. Inna kwestia że nie pamiętam aby tam był parking zapełniony.
~ ironia
ponad rok temu ocena: 33% 6
nwo widzę, że inteligencję to masz nie za wysoką
~ NoName
ponad rok temu ocena: 50%  5
"Zamontowany szlaban wyposażony jest w domofon, co umożliwić ma otwarcie go dla naszych klientów" Czyli jeśli na spektakl przyjedzie kilkadziesiąt samochodów klientów, to będziecie kilkadziesiąt razy otwierać i zamykać szlaban?
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ name czytame
ponad rok temu ocena: 33% 4
czytać trzeba umieć - skoro "ustalane są także godziny, w których szlaban pozostanie otwarty" to chyba nie będzie otwierany i zamykany.
~ asdasd
ponad rok temu ocena: 29% 3
nie mysl za duzo to nie bedzie boleć,
~ klara
ponad rok temu ocena: 50%  2
Szlaban (wraz z domofonem) zamontowano na Uroczej. Jeżeli ktoś jest gościem mieszkańca osiedla z SIELANKI - wjedzie na parking dla MIESZKAŃCÓW. Spółdzielnia ta dba o swoich mieszkańców, czy „czynszodawców", jak pisze autor artykułu. Gdyby wszyscy gospodarze osiedli, wspólnot, a zwłaszcza władze Miasta, dbały o swoich mieszkańców, to miejsc parkingowych byłoby tyle ile potrzeba i nikt nie miałby potrzeby stawiania szlabanów.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ realista
ponad rok temu ocena: 45%  1
Ot Elblaska rzeczywistosc. Zamiast budowac parkingi, blokujemy na nie wiazd, a niech sie mecza. I problem sie sam rozwiazuje, popatrzcie ile miejsca jest przy szpitalu. Tylko pogratulowac pomyslu. Nobel z dziedziny ekonomii murowany!
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.