› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kolejny krok w kierunku wiaduktu na ul. Lotniczej

› inwestycje miejskie ponad rok temu    24.05.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Prezydent Wróblewski podpisuje umowę z firmą ZNAK z GdańskaPrezydent Wróblewski podpisuje umowę z firmą ZNAK z Gdańska fot. Bartłomiej Ryś

I to krok niepolegający na obietnicach czy rozmowach, ale na konkretnych czynach. W murach Urzędu Miejskiego, w obecności dziennikarzy podpisano dziś umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla dwóch zadań: budowy wiaduktu leżącego nad linią kolejną w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej oraz budowę do niego dróg dojazdowych. Termin jest niezwykle napięty i upływa już 30 sierpnia br.

Dlaczego tak szybko? Jak wytłumaczył Prezydent Witold Wróblewski, chodzi o to, aby dokumentację szybko przekształcić w gotowy projekt o dofinansowanie. Wróblewski zapowiedział, że dodatkowych środków będzie szukał zarówno w Ministerstwach, ale i w budżecie unijnym. Czy mu się uda? Nie wiadomo. Fakty są takie, że aby w ogóle ruszyć temat dofinansowania, trzeba na dobry początek przygotować porządną dokumentację projektową.

Tym zajmie się firma „ZNAK” z Gdańska, która wygrała przetarg ogłoszony przez miasto. Jak poinformował na konferencji prasowej jej przedstawiciel, firma ma już doświadczenie w tego typu projektach, co więcej, pracowała już nad koncepcją budowy wiaduktu właśnie w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej.

- Mamy kilka pomysłów, ale na razie jest za wcześnie, aby o nich mówić. Rozmawiamy przede wszystkim z przedstawicielami PKP. Próbujemy wypracować rozwiązanie, które będzie zarówno tanie jak i stanie się wizytówką Elbląga.

Zakres dokumentacji projektowej obejmuje wykonanie m.in.:

- projektu budowlanego
- opracowania projektu docelowej organizacji ruchu oraz projektów w zakresie inżynierii ruchem dotyczących sygnalizacji świetlnej i sterowania ruchem
- opracowania projektu zieleni
- opracowania projektu małej architektury
- opracowania projektów rozbiórek obiektów kubaturowych, które z uwagi na kolizje z projektowanym układem drogowym będą przeznaczone do rozbiórki.

Firma przeanalizuje również m.in. oddziaływanie przedsięwzięcia na środowisko czy też będzie pełnić nadzór autorski w trakcie robót budowlanych.

Pełna dokumentacja to koszt 875 tys. 550 zł i 90 gr. Termin wykonania projektu budowlanego wraz z wnioskiem o decyzję ZRID upływa 30 sierpnia 2016 roku. Dokumentacja wykonawcza ma pojawić się na biurku Prezydenta 5 tygodni później.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Redaktor Żbik
ponad rok temu ocena: 25%  1
Na stadion przy Okólnik też była ładna "dokumentacja projektowa" za 1 mln zł.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.