› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kolejne ulice na Zatorzu doczekają się odnowy

› inwestycje drogowe ponad rok temu    23.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Kolejne ulice na Zatorzu doczekają się odnowy fot. Konrad Kosacz

Chodniki, zjazdy oraz dojścia do posesji na ulicach: Kilińskiego, Kieleckiej, Olkuskiej, Łomżyńskiej, Malborskiej, Idzikowskiego i Olsztyńskiej, już wkrótce zostaną wyremontowane. Inwestycja jest kontynuacją zakończonego w tym roku dużego zadania, polegającego na budowie kanalizacji deszczowej w dzielnicy Zatorze.

Przypomnijmy, że we wrześniu zakończyły się prace związane z odwodnieniem Zatorza. Dzięki nim, kosztem 11 mln zł udało się skanalizować 80% dzielnicy. Każda z ulic objętych inwestycją, oprócz kanalizacji, zyskała nową nawierzchnię. Niestety roboty nie objęły wszystkich odcinków ulic. Na niektórych odnowione ciągi piesze, kontrastują ze starymi, poniemieckimi, często zniszczonymi chodnikami.

Miasto biorąc pod uwagę względy funkcjonalne i estetyczne, postanowiło wykonać w takim samym standardzie, pozostałe brakujące odcinki odnowionych już ulic. W tym celu magistrat udzielił firmie Skanska S.A., która była wykonawcą budowy kanalizacji, zamówienie uzupełniające. Polegać ono będzie na remoncie i odnowie  nawierzchni odcinków chodników, zjazdów i dojść do posesji w ul. Kilińskiego, Kieleckiej, Olkuskiej, Łomżyńskiej, Malborskiej, Idzikowskiego i Olsztyńskiej.

Wartość podpisanej 7 grudnia umowy z firmą Skanska, to 442 tys. zł. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap I – miasto Elbląg” dofinansowanego przez Unię Europejską.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.