› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Klocki hamulcowe do samochodów Audi – oryginalne czy zamienniki?

› bieżące ponad rok temu    30.08.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Klocki hamulcowe do samochodów Audi – oryginalne czy zamienniki?

Im większą popularnością cieszy się dany producent samochodów, tym większy wybór części zamiennych oferuje nam rynek. Duża popularność modeli A3, A4, A6 i A8 przekłada się na duży asortyment wspomnianych zamienników. Dotyczy to również elementów układu hamulcowego: klocków, tarcz hamulcowych i zestawów naprawczych zacisków.

W pierwszej kolejności zajmijmy się pojęciem oryginalny i zamiennik. Nie jest tajemnicą, że koncerny motoryzacyjne nie produkują we własnym zakresie klocków hamulcowych i tarcz – opracowują wyłącznie ich charakterystykę i składają odpowiednie zamówienia produkcyjne u zewnętrznego dostawcy. Rzecz jasna koncern VAG nie jest tutaj wyjątkiem. W praktyce oznacza to, że kupując oryginalne klocki do Audi A4 dostajemy w rzeczywistości produkt autorstwa marki Ferodo bądź TRW – zapakowany rzecz jasna w pudełko z logo Audi. Gdzie wobec tego leży różnica? Sprawdźmy relację pomiędzy zleceniodawcą a producentem, w kontekście produkcji klocków hamulcowych. Przykładowo weźmy okładziny do A1/A2/A3 z numerem fabrycznym 1J0698151D. Zaciski do tego zestawu produkuje ATE, klocki natomiast Ferodo. Więcej tu http://brakestock.pl/audi.klocki-hamulcowe/ 

Więc, Audi w ramach koncernu VAG opracowuje nowy model. W ramach tego projektu niemieccy inżynierowie projektują także układ hamulcowy – jego formę, techniczne parametry mieszanki klocków hamulcowych i żeliwnych tarcz. Na podstawie tych precyzyjnie określonych danych Ferodo zaczyna produkcję oryginalnych klocków hamulcowych Audi. Dodajmy również, że marka Ferodo produkuje poza tym i sprzedaje klocki hamulcowe pod własną marką. Jednakże Ferodo nie ma prawa do korzystania z receptury koncernu VAG. Wobec tego możemy stwierdzić, że między zamiennikami a oryginalnymi częściami jest różnica. Warto zapytać w jakim stopniu zwykły użytkownik odczuje wspomnianą różnicę?

Wedle standardu ECE-90, producent zamiennikowych klocków hamulcowych nie może produkować i sprzedawać  komponenty które ustępują nie więcej niż 15% oryginalnym produktom. W praktyce producenci starają się produkować klocki hamulcowe lepszej jakości, co maksymalnie odpowiada oryginałowi. W przypadku niektórych produktów premium możemy cieszyć się wyższą jakością niż fabryczne elementy. Dlatego też w praktyce różnica między klockami hamulcowymi Ferodo do Audi A3 a oryginalnymi okładzinami z logo VW jest znikoma.

Analogiczna sytuacja jest z innymi modelami. Dla Audi A4, A6 i A8 oryginalne części hamulcowe produkuje również TRW.  Klocki hamulcowe do SUV'a Q7 – Pagid zaś do Audi Q5 – ATE.

Nieco inna sytuacja panuje w przypadku zamienników klocków hamulcowych do sportowych modeli RS4, RS5, RS6 I RS7 – które wykorzystują karbonowo ceramiczną technologię. W katalogu nie znajdziemy dużej ilości ofert, tak jak do cywilnych modeli. Rzecz w tym, że do ceramicznych tarcz należy stosować klocki hamulcowe do nich przeznaczone.  Na przykład, Brembo proponuje zamienniki oryginałów, a Power Stop wytwarza specjalne klocki do ceramicznych tarcz Audi serii RS i S. Na ogół różnice pomiędzy komponentami oryginalnymi a zamiennikami do Audi sprowadzają się do mało znaczących właściwości: pylenia przy hamowaniu, piszczenie I oszczędne obchodzenie się z tarczami.

Brakestock.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.