› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kierowco, nie wiesz, że nie można parkować w zatoczce autobusowej?

› bieżące 9 miesięcy temu    3.07.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. internet

Czepiacie się kierowców autobusów, że, wyjeżdżając z zatoczek przystankowych zajeżdżają drogę samochodom osobowym. Może zainteresujecie się tematem nielegalnego parkowania tych aut w zatoczkach – mówi 40-letni Michał z Elbląga. Chcesz – masz.

To było trzy dni temu. Jechałem wieczorem ulicą Królewiecką w stronę ulicy Fromborskiej. Było to dokładnie w tym miejscu, które opisaliście. W pustej zatoczce autobusowej stało auto. Śpieszyło mi się, bo gdybym miał więcej czasu sfotografowałbym ten pojazd i pojechał ze zdjęciem na policję – opowiada mężczyzna.

Ten, który tak zaparkował samochód z pewnością ma prawo jazdy i powinien wiedzieć, gdzie można parkować, a gdzie jest to zabronione – dodaje.

Nasz Czytelnik jest zbulwersowany postępowaniem „kolegi zza kółka”. My, oczywiście, też. Zakaz parkowania, a nawet zatrzymywania się w zatoczce wydaje się przecież czymś oczywistym.

Jak się jednak okazuje – nie dla każdego.

Dlatego też przypominamy najważniejsze zasady dotyczące zakazu parkowania:


Znak zakazu postoju - dopuszcza jedynie zatrzymanie, a nie parkowanie. Jeśli pod znakiem nie znajduje się żadna tabliczka, oznacza to, że kierowca może zatrzymać się maksymalnie na 1 minutę.

Nie można zatrzymywać się 10 m przed skrzyżowaniem, przejazdem kolejowym czy tramwajowym.

Przepisy zabraniają pozostawienia pojazdu w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd z garażu, bramy, parkingu lub utrudniającym dostęp do prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Są miejsca, w których nigdy nie można zatrzymać pojazdu. Są to mosty, tunele czy wiadukty. Z kolei na drogach ekspresowych i autostradach zatrzymanie jest możliwe tylko w miejscach do tego przeznaczonych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ elb
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Policja ma prawie po sąsiedzku szereg źle zaparkowanych samochodów, ale zupełnie ignorują bezpieczeństwo mieszkańców. Wyjeżdżając z Beniowskiego w Królewiecką bardzo często jest ograniczona widoczność, bo szereg aut parkuje na całej ścieżce rowerowej. A Policja sobie tamtędy jeździ i nic złego w tym nie widzi. Czy dlatego, że większość w tych samochodów należy do wojskowych?
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.