› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Kiedy warto zainteresować się monitoringiem pojazdów? Podpowiadamy

› poradnik ponad rok temu    31.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kiedy warto zainteresować się monitoringiem pojazdów? Podpowiadamy

Wydaje Ci się, że monitoring pojazdów to usługa przeznaczona jedynie dla dużych flot pojazdów należących do firm z branży TSL? Nic bardziej mylnego! Z tego nowoczesnego i zaawansowanego, a jednocześnie prostego we wdrożenia rozwiązania korzystają też inne sektory gospodarki, a także klienci indywidualni. Zobacz, kiedy warto się zainteresować taką usługą i na czym ona dokładniej polega!

Monitoring pojazdów, czyli co?

Na początek najważniejsze: czym w ogóle jest monitoring pojazdów? Mówiąc najprościej, jest to nowoczesne rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu można śledzić pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym. To oczywiście tylko podstawowa funkcjonalność nowoczesnego systemu GPS – zgodnie z nazwą komunikującego się z pojazdem za pośrednictwem sygnału komórkowego, a także satelitarnego.

Warto wiedzieć, że monitoring pojazdów:

 • pozwala na bieżąco lokalizować pozycję pojazdu, w którym został zamontowany nadajnik, ale także zapisywać przebieg każdej trasy, wraz z parametrami jazdy, np. prędkością czy średnim zużyciem paliwa,
 • umożliwia sprawne namierzenie auta na wypadek kradzieży – najbardziej zaawansowane systemy, dostępne np. w ofercie SERIS Konsalnet, dają możliwość lokalizacji radiowej, która sprawdza się nawet, gdyby samochód został umieszczony w kontenerze metalowym lub na parkingu podziemnym,
 • daje możliwość optymalizacji tras, jak również zużycia paliwa (pomaga wdrożyć rozwiązania z obszaru eco-driving – wprowadzeniu tego typu usługi, koszty utrzymania floty samochodowej, przede wszystkim paliwa, spadają nawet o 30%,)
 • jest narzędziem ułatwiającym firmom rozliczanie wykorzystania pojazdów do celów służbowych i prywatnych.

Dlatego też z tego rozwiązania korzysta tak szeroka gama klientów.

Powinieneś się zainteresować monitoringiem pojazdów, jeśli…

 • Masz samochód ze średniej lub wysokiej półki cenowej

To właśnie te pojazdy są najbardziej narażone na kradzież. Pamiętaj, że nawet jeśli na co dzień bezpiecznie garażujesz auto lub trzymasz je na strzeżonym parkingu, przemieszczasz się nim. Czasem wystarczy nawet krótka wizyta w galerii handlowej, aby w trakcie Twojej nieobecności auto zniknęła. Monitoring ułatwi jego łatwe namierzenie i zwiększy szanse na odzyskanie.

 • Masz kilka pojazdów firmowych

Monitoring GPS pozwoli Ci bardzo sprawnie nadzorować sposób ich użytkowania. Dzięki temu systemowi możesz np. sprawnie rozliczać kilometry przejechane przez pracownika służbowo i w celach prywatnych, a także zużycie paliwa.

 • Prowadzisz działalność handlową, opierając się na wizytach przedstawicieli u klientów

Monitoring GPS pozwoli Ci nie tylko monitorować, czy rzetelnie wykonują swoje obowiązki, ale przede wszystkim optymalnie i na bieżąco wyznaczać przedstawicielom handlowym zadania. Dzięki temu ich praca stanie się bardziej ekonomiczna.

Warto też pamiętać, że w niektórych branżach montaż systemu GPS jest obowiązkowy – tak jest na przykład w przypadku pojazdów specjalnych służących do odbioru odpadów komunalnych. Ich przejazdy podlegają ścisłemu monitorowaniu.

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy potrzebny Ci jest monitoring pojazdów oraz jaki jest koszt inwestycji w takie rozwiązanie, skontaktuj się z zaufaną firmą z branży security, która udzieli dodatkowych informacji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.