› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Karambol na ulicy Pocztowej (+ zdjęcia)

› zagrożenia i utrudnienia 11 miesięcy temu    30.06.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
5 zdjęćKarambol na ul. Pocztowej w Elblągu,Karambol na ul. Pocztowej w Elblągu, fot. Marcin Mongiałło

Dzisiaj, około godziny 17.00, na ulicy Pocztowej, na wysokości gmachu I Liceum Ogólnokształcącego doszło do karambolu, w którym wzięło udział 5 samochodów.

Kierujący samochodem marki Renault Scenic 39-latek, jadący ulicy Pocztową w kierunku al. Armii Krajowej (przygotowywał się do skrętu w lewo) wjechał w tył volkswagena golfa kombi. Ten natomiast uderzył w kolejne samochody: opla corsę, volvo i terenową toyotę. W czasie zdarzenia panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne - cały czas padał rzęsisty deszcz, który w znacznym stopniu utrudniał widoczność

Najbardziej w zdarzeniu ucierpiała kierująca golfem 53-letnia kobieta, która narzekała na problemy z kręgosłupem. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Prawdopodobnie uraz nie jest groźny. Kierująca volkswagenem poniosła także największe straty materiane, gdyż jej samochód ucierpiał zdecydowanie najbardziej. Impet uderzenia był na tyle duży, że samochód znalazł się na torach tramwajowych, skąd został ściągnięty, aby zrobić miejsce dla tramwajów jadących w kierunku pl. Słowiańskiego.

To nie jedyne tego zdarzenie tego typu, które miało miejsce w Elblągu w tym czasie. Na Węźle Wschód miała miejsce kolizja mercedesa z samochodem osobowym. Droga w kierunku Warszawy została zablokowana.

Zachowujmy większą ostrożność, mając szczególnie na uwadze znacznie gorszą widoczność spowodowaną deszczową aurą. Niestety, prognozy meteorologiczne zapowiadają 2 tygodnie opadów deszczu.

 • Karambol na ulicy Pocztowej (+ zdjęcia)
 • Karambol na ulicy Pocztowej (+ zdjęcia)
 • Karambol na ulicy Pocztowej (+ zdjęcia)
 • Karambol na ulicy Pocztowej (+ zdjęcia)
 • Karambol na ulicy Pocztowej (+ zdjęcia)
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PWN
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jest przepis mówiący, że (pospolite?) nazwy samochodów konkretnych marek pisze się małymi literami. W związku z tym będziemy mieć forda. Niestety, gdy do tego dochodzą nazwy podmarek, nie za bardzo jestem przekonana, co do poprawności form ford focus czy ford mustang. Ściśle rzecz biorąc, nazwę marki piszemy wielką literą: Ford; tak samo - nazwę tego, co Pani nazywa "podmarką": Focus. Stąd w tekstach np. reklamowych taką pisownię Pani widzi. Ustalono jednak przed wielu już laty, że nazwy wytworów przemysłowych, konkretnych przedmiotów, np. właśnie samochodów, będziemy pisali małymi literami. Ta zasada wielu wydaje się dziwna i sprzeczna z intuicją językową, jest jednak obowiązujaca i powinniśmy się jej trzymać. Zatem jeśli Pani ma w garażu auto marki Ford Focus, to ma Pani tam właśnie forda focusa, konkretny samochód. A literki i cyferki, które są rzadko używane przy nazywaniu konkretnego egzemplarza, piszemy zawsze tak samo... Pozdrawiam - Jerzy Bralczyk
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ autor
11 miesięcy temu ocena: 100% 1
Dziękuję za uwagę. Po zapoznaniu się z regułami językowymi poprawiłem. Przeglądając portale internetowe zauważyłem, że błędne pianie nazw samochodów w tekstach tego typu jest BARDZO powszechne, mimo reguł języka polskiego, które wskazują, że nazwy produktów, wyrobów przemysłowych firm piszemy małą literą, a dużą nazwy marek z akcentem na markę, a nie wyrób przemysłowy, np. kupiłem dwa swatche (natomiast: kupiłem dwa zegarki marki Swatch), jeżdżę volvo (natomiast: samochodem marki Volvo), przyjechał swoim fordem mondeo (natomiast: przyjechał samochodem marki Ford Mondeo).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.