› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Karambol 6 aut w Cedrach Małych. Droga krajowa nr 7 zablokowana

› bieżące ponad rok temu    3.07.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
zdjęcie poglądowezdjęcie poglądowe fot. Bartłomiej Ryś

Karambol z udziałem sześciu pojazdów na drodze krajowej nr 7 w pobliżu miejscowości Cedry Małe (woj. pomorskie). Dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich w ciężkim stanie została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Do karambolu doszło tuż przed godziną 12 na drodze krajowej nr 7 pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem w pobliżu miejscowości Cedry Małe.

"Kierujący scanią z naczepą, który jechał w kierunku Gdańska, z nieustalonych na razie przyczyn najechał na tył jadącej przed nim innej scanii z naczepą, ta pchnięta siłą uderzenia najechała na tył ciężarowego iveco, który w wyniku zderzenia najechał na osobową skodę yeti, skoda uderzyła w tył fiata ducato, który w efekcie najechał na inny fiat ducato, ten natomiast uderzył w innym samochód ciężarowy, który odjechał i prawdopodobnie nie zauważył zderzenia" - relacjonował nam asp. Robert Nowicki z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Jak zaznaczył, wszystkie pojazdy jechały w tym samym kierunku.

Kierowca w stanie ciężkim

"Kierowca, który jako pierwszy najechał na poprzedzające go auto, jest w stanie ciężkim, był wycinany z pojazdu, został przewieziony śmigłowcem do szpitala" - poinformował.

Jak dodał, drugi z kierowców trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.

Asp. Nowicki powiedział, że kierowcy, którzy zostali przebadani na miejscu, byli trzeźwi.

Objazdy

Droga krajowa nr 7 jest zablokowana. Na miejscu są wszystkie służby. "Musimy rozczepić zderzone z sobą pojazdy, usunąć z jezdni rozsypane ładunki" - mówił asp. Robert Nowicki.

Ciężarówki muszą czekać na zakończenie utrudnień, osobówki kierowane są na objazdy. Jak podaje GDDKiA, objazd z Gdańska wyznaczono przez Cedry-Leszkowy–Kiezmark, a z Elbląga przez Kiezmark- Błotnik–Cedry.

Utrudnienia mogą potrwać około 3 godz.

źródło: TVN24

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.