› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jezdnia nowej ekspresówki z Pasłęka do Miłomłyna obniżyła się o 20 cm

› inwestycje drogowe ponad rok temu    2.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Jezdnia nowej ekspresówki z Pasłęka do Miłomłyna obniżyła się o 20 cm fot. GDDKiA

Wykonane pod koniec lipca badania jakości na budowanej drodze ekspresowej S-7 Pasłęk -  Miłomłyn, wykazały usterki na nieoddanej jeszcze do ruchu jezdni. Przeprowadzone przez  olsztyński oddział GDDKiA pomiary, ujawniły osiadanie nasypów i w konsekwencji obniżenie poziomu jezdni o ok. 20 cm na odcinku ok. 100 metrów.

- Pierwsze objawy osiadania na budowanej drodze zauważono ponad miesiąc temu. Od tego czasu fragment ten znajdował się pod stałym nadzorem geodezyjnym. Dokładne  zbadanie przyczyn zjawiska było możliwe dopiero po ustaniu ulewnych deszczy – tłumaczy Karol Głębocki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Olsztynie. - W tym celu rozebrano fragment nawierzchni i okrycie nasypu. Przyczyny  osiadania są obecnie diagnozowane,  w przyszłym tygodniu wykonawca ma przedstawić program naprawczy i harmonogram prac naprawczych.

Drogę na własny koszt naprawi wykonawca – konsorcjum firm Strabag i Hermann Kirchner. Zamawiający będzie też żądał od wykonawcy wydłużenia gwarancji na odcinek, na którym zidentyfikowano usterkę. Osiadanie nasypów nie spowoduje, zdaniem ekspertów z oddziału Olsztyn,  zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu.

Droga, mimo, że nie została jeszcze odebrana przez GDDKiA,  jest już częściowo dostępna dla kierowców. Ruch odbywa się na niemal całym odcinku jedną jezdnią, jednak obowiązuje ograniczenie prędkości do 70km/h oraz zakaz wyprzedzania. W tej chwili trwają procedury związane z odbiorem, badania laboratoryjne oraz  kontrola Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Droga będzie w pełni dostępna po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń na użytkowanie trasy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Krejzol
ponad rok temu ocena: 0%  1
Polska pany! :)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.