› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jesteś za granicą? Sprawdź czy możesz wypożyczyć auto

› bieżące 9 miesięcy temu    27.11.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jesteś za granicą? Sprawdź czy możesz wypożyczyć auto

Gdy wyruszasz za granicę, bez względu na to czy jedziesz na urlop czy jest to wyjazd służbowy, często okazuje się, że przydałoby się gdybyś wykazał się dużą mobilnością. Ale co robić? Przecież nie wszędzie da się dojechać własnym autem, a często jest to zwyczajnie nieopłacalne. Z pomocą przychodzą wypożyczalnie samochodów.

Niezbędne wymagania

Oczywiście firmy, które zajmują się wypożyczaniem samochodów mają swoje wymagania i ograniczenia w zakresie możliwości wypożyczenia pojazdu. Jakie? Wszystko zależy od firmy, jednak jest pewna grupa takich, które obowiązują właściwie w prawie każdym podmiocie. Na pewno nie uda Ci się wypożyczyć samochodu jeśli nie posiadasz ważnego prawa jazdy. Zazwyczaj wystarczy krajowy dokument, jednak niektóre firmy żądają europejskiego prawo jazdy. Ponadto, od obcokrajowców wymagany jest dodatkowy dokument, dowód osobisty lub paszport, które pozwolą na weryfikację tożsamości osoby wypożyczającej. Do tego konieczne jest również posiadanie karty kredytowej, dzięki które firma będzie mogła zablokować środki, które w razie czego zabezpieczą jej roszczenia w związku z wykonaną usługą wynajmu bądź uszkodzeniem pojazdu. Co więcej, to osoba wypożyczająca musi być właścicielem karty, w innym wypadku nie dojdzie do transakcji. Alternatywą dla tego typu rozwiązania może być podpisanie umowy przez osobę posiadającą i prawo jazdy i kartę kredytową, a następnie wpisanie pierwotnego chętnego na wynajem, jako kierowcę dodatkowego. Jednak uwaga, gdyż takie rozwiązanie może wiązać się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Dodatkowe wymagania

Wiele wypożyczalni określa również pewne dodatkowe wymagania zanim dopnie formalności do końca. Jakie one są? Najlepiej zerknąć na stronę internetową firmy, np. https://www.maxes-angels.com/ i dokładnie sprawdzić, jeszcze zanim udamy się do siedziby firmy po samochód. Często okazuje się, że podmioty wypożyczające samochody osobowe określają dolną granicę wieku dla swoich kontrahentów, tym samym albo całkowicie uniemożliwiając wypożyczenie auta młodym kierowcom, albo nakładając na nich obowiązek uiszczenia dodatkowej sumy pieniędzy w zamian za możliwość korzystania z pojazdu. Warto wcześniej poznać wymagania firmy, aby móc się dokładnie i rzetelnie przygotować do realizacji danej transakcji. Wiele firm określa wymagania na swoich stronach internetowych, a jeśli nie są one dostępne, można skorzystać z możliwości kontaktu, gdyż większość z nich uaktywnia formularze do kontaktu online, co znacznie ułatwia kontakt z klientem, szczególnie zagranicznym.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.