› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jest lista działek do wykupu pod budowę drogi ekspresowej S-7

› bieżące ponad rok temu    12.03.2015
Paweł Makowski
komentarzy 2 ocen 5 / 80%
A A A
Jest lista działek do wykupu pod budowę drogi ekspresowej S-7 fot. fot. Ryszard Siwiec

Przed trzema dniami informowaliśmy o problemach, jakie wynikły w związku z planowanym rozpoczęciem budowy drogi ekspresowej S-7. Pisaliśmy również o konieczności wykupienia terenów pod tę inwestycję. Zgodnie z zapowiedzią Wojewody Pomorskiego, opublikowana została lista działek, leżących na terenie, na którym ma przebiegać w przyszłości „siódemka”.

Wojewoda Pomorski na początku marca wydał pozwolenie na realizację inwestycji, zakładającej budowę odcinka drogi S-7 z Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa. Stosowna informacja pojawiła się na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku. Tuż po jej publikacji okazało się, że termin rozpoczęcia wspomnianej budowy może stanąć pod znakiem zapytania.

Jednocześnie zapowiedziano, że w niedługim czasie opublikowana zostanie lista działek do wykupu, znajdujących się na terenie, przez który w przyszłości ma przebiegać wspomniana droga ekspresowa. Wczoraj stosowny spis zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej elbląskiego Urzędu Miejskiego. Wynika z niego, że na terenie Nowego Dworu Gdańskiego (gminy i miasta) wystawiono 647 działek, które mogą zostać wykupione z przeznaczeniem na realizację opisywanej w artykule inwestycji.

Większość stanowią działki, znajdujące się w liniach rozgraniczających teren pasa drogowego. Drugie pod względem liczebności są tereny objęte obowiązkową przebudową istniejącej infrastruktury technicznej oraz dróg innej kategorii. Najmniej działek znajduje się na obszarach, na których występują wody płynące, linie kolejowe i tereny zamknięte.

Jeśli chodzi o teren gminy i miasta Elbląg, tu do dyspozycji inwestora jest 408 działek do wykupu. Ich struktura przedstawia się podobnie jak w przypadku Nowego Dworu Gdańskiego. Wyjątek stanowią działki, przez które przebiegają linie kolejowe i te, które stanowią tereny zamknięte – w naszej gminie nie ma takich działek, uwzględnionych w spisie terenów do sprzedaży.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ crazybeach
ponad rok temu ocena: 0%  2
co to za pojen.. reklamy Bosha w d.... sobie wsadzcie .
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trik
ponad rok temu ocena: 50%  1
Działki należą do panów decydentów.Już oni tak zaprojektowali siódemkę żeby przechodziła przez ich działkę. Wiem coś o tym.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.