› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego 2015 będą realizowane?

› bieżące ponad rok temu    3.01.2015
Paweł Makowski
komentarzy 7 ocen 6 / 83%
A A A
Jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego 2015 będą realizowane? fot. www.budzetobywatelski.elblag.eu

W kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego na rok 2015, oddano 19.124 głosów na projekty, które mają zostać w tym roku zrealizowane. Pod głosowanie poddano 142 zadania. Przeznaczono na nie kwotę 2,5 mln zł. W okręgu 1 zgłoszono 8 zadań, w okręgu 2 - 20, w kolejnym 25, w okręgu 4 - 23 a w piątym - 25. Nowość stanowią tzw. inicjatywy ogólnomiejskie. Tych zgłoszono aż 43.

W okręgu 1 mieszkańcy wybrali projekt o nazwie "Wykonanie chodnika przy Al. Odrodzenia (os. Zawada) łącznie ze ścieżką rowerową z zagospodarowaniem przylegającego pasa zieleni w celu rekreacyjno-wypoczynkowym
(ławeczki, stoliki drewniane, pergole, kosze na śmieci)". Poparto go 814 głosami. Na wykonanie tego zadania przeznacza się kwotę ok 400 tys. zł. Do Budżetu Obywatelskiego zadanie to zgłosiły: Halina Sałata, Teodozja Moczadłowska i Katarzyna Belczewska.

W okręgu 2 z poparciem 396 głosów zdecydowano o realizacji zadania "Budowa boiska sportowego w SP nr 15
przy ul. Modlińskiej". Na budowę tego boiska również przewidziano kwotę do 400 tys. zł. Autorką tego projektu jest Roksana Grabowska.

Dla elblążan, którzy głosowali w okręgu 3, najważniejsze okazało się zadanie "Remont nawierzchni oraz powiększenie istniejącego parkingu przynależnego do wieżowców przy ul. Kościuszki 25 i 27". Jego realizację poparto 306 głosami, a kwota, jaką przeznaczono na jego realizację to również ok 400 tys. zł. Do Budżetu Obywatelskiego zadanie to zgłosił Antoni Bojko.

W okręgu 4 w głosowaniu zwyciężył projekt "Naprawa chodnika i drogi dojazdowej oraz wykonanie miejsc
parkingowych wzdłuż budynków położonych przy ul. Mącznej 3–5, 6–7". Opowiedziało się za nim 549 elblążan, a pomysłodawcą był Jerzy Budrewicz. Kwota, jaką przewidziano na realizację tego zadania to, jak w przypadku poprzednich projektów, ok 400 tys. zł.

Dla elblążan, głosujących w okręgu 5 kluczowym okazało się zadanie "Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Lotniczej". Zagłosowało na nie 790 elblążan. Autorami pomysłu na ten projekt są: Bożena Lewandowska i Tomasz Iłendo. Kwota z Budżetu Obywatelskiego, jaką miasto planuje przeznaczyć na realizację zadania, to 320 tys. zł.

W tym samym okręgu mieszkańcy poparli równiez realizację zadania " Budowa zielonych miejsc postojowych przed Gimnazjum nr 7, ul. Lotnicza" ilością 676 głosów. Przewidywana kwota, jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację projektu, może sięgać nawet 80 tys. zł.Pomysłodawca tego zadania to Tomasz Iłendo.

Elblążanie zadecydowali równiez o wyborze trzech inicatyw ogólnomiejskich: "Remont boiska na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego" autorstwa Wojciecha Radeckiego (1003 głosy), "Plac dla psów – wybieg dla zwierząt – Park Dolinka" autorstwa Zuzanny Giereło i Michała Mazurkiewicza (972 głosy) oraz "Wykonanie nowej nawierzchni na torze wrotkarskim. Podniesienie standardu toru wrotkowego (otwartego lodowiska) przy Agrykola", autorstwa Anety Kowalewskiej i Witolda Barczewskiego (807 głosów). Łączna suma pieniędzy, przeznaczonych na realizację wspomnianych projektów to 500 tys. zł.

Źródło: www.budzetobywatelski.elblag.eu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NM
ponad rok temu ocena: 25%  7
Ale na Zawadzie jeszcze nie dokończono poprzedniego zadania z BO bo chodnik przy al. Odrodzenia od strony Mazurskiej miał być po obu stronach?!
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Małe społeczności nie mają żadnych szans by projekt przeszedł.
ponad rok temu ocena: 50%  6
Tak, szanowni panstwo. Już drugi raz składaliśmy projekt, my mieszkancy ul.Chopina , na remont chodników i ulicy i co? Jak zwykle nie udało się,. Bo trudno przeskoczyć dużych takich jak ZAWADA, SIELANKA i inne osiedla. A tym bardziej, że tam mieszkają radni , którzy lobbują swoje projekty. I to jest uczciwe w/g UM? trzeba coś zrobić z regulaminem B.O. by radni ie mogli brać udziału w tym.
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cxz
ponad rok temu ocena: 44% 5
Jak się złoży wniosek (dobry wniosek) to rzejdzie do etapu głosowaia. Jak już poddany zostanie pod głosowanie, to trzeba ciężko pracować zbierając głosy a nie siedzieć w domku i czekać na rozstrzygnięcia.
~ Do@cxz
ponad rok temu ocena: 0% 4
Nie cwaniakuj. Nic to nie da praca nad wnioskiem. małe społeczności w Elblągu nie mają szans i choćby skały srały to, jak ktoś wyżej napisał, dużych czyli SIELANKI, ZAWADY i innych osiedli sie nie przeskoczy
~ MieszkaniecEG
ponad rok temu ocena: 0% 3
Oj na Chopina już dawno to powinno być zrobione i to nie z B.O. tylko władze powinny same to zauważyć bo w końcu a szczególnie po zimie zaczną wpływać wnioski o odszkodowanie za wybicie/zniszczenie zawieszeń w samochodach.
~ cxz
ponad rok temu ocena: 60% 2
Złoyłem 3 wnioski z niewielkiego osiedla i wszystkie przeszły do etapu głosowania, co więcej wszystkie wygrały. Dlaczego wygrały? Ciężka praca wielu osób (nie radnych) dała efekt.
~ kolo
ponad rok temu ocena: 50%  1
a w jakim okręgu jest ZAWODZIE bo od kiedy powstał BO to jakoś nigdy nie przeszedł żaden projekt ???? ktoś sobie zakpił z tej dzielnicy i to na beszczelnego .
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.