› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jakie autobusy komunikacji miejskiej wybierze ZKM po 2013 r.?

› bieżące ponad rok temu    17.01.2013
Rafał Kadłubowski
komentarzy 3 ocen 14 / 93%
A A A
Jakie autobusy komunikacji miejskiej wybierze ZKM po 2013 r.? fot. Konrad Kosacz

Pytanie o przyszłość autobusowej komunikacji miejskiej w naszym mieście nie jest przypadkowe. Obecnie ZKM w Elblągu rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia przetargu na obsługę linii autobusowych w latach 2014 – 2020.

Przyszłe wymagania odnośnie przewoźników, którzy w tym czasie będą obsługiwali pasażerów elbląskiej komunikacji miejskiej, będą przewodnim motywem otwartego spotkania w którym udział weźmie wiceprezydent Tomasz Lewandowski, dyrektor ZKM Zbigniew Orzech, przedstawiciele środowiska osób niepełnosprawnych oraz seniorów, a także przedstawiciele obecnych przewoźników komunikacji miejskiej.

- Formuła spotkania jest otwarta, dlatego mamy nadzieję, że wezmą w nim udział również mieszkańcy miasta, którzy mają ciekawe propozycje dotyczące funkcjonowania autobusów miejskich – wyjaśnia wiceprezydent Tomasz Lewandowski. - Jest to jedno z wielu zagadnień, które dotyczy nas – mieszkańców Elbląga, dlatego uważam, że warto angażować się w takie dyskusje.

- Nie jest sztuką postawić wysokie lecz nierealne z różnych względów, wymagania. Sztuką jest natomiast dążenie do wprowadzania pozytywnych zmian w takim zakresie, który jest realny i na które miasto stać. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu, wszyscy będziemy mieli szersze spojrzenie na wiele zagadnień związanych z komunikacją autobusową w naszym mieście – podsumowuje Zbigniew Orzech, dyrektor ZKM.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 22 stycznia, o godz. 17:30 w Ratuszu Staromiejskim. Przewidywany czas trwania – ok. 90 minut.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ giga
ponad rok temu ocena: 43%  3
i autobusy piętrowe - to byłby czad! taki chłyt martegingowy - od groma turystów z pewnością pojawiłoby się w elblązkowie zeby przejechac sie piętrusem :)
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nik
ponad rok temu ocena: 20%  2
pewnie - to fajny pomysł :)
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 70%  1
W o wiele mniejszych miastach kursują duże autobusy przegubowe, a u nas jeżdżą jakieś małe dwudrzwiowe autobusiki jak ten na powyższym zdjęciu.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.