› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak znaleźć najtańszy bus do Anglii?

› bieżące 3 miesiące temu    19.03.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak znaleźć najtańszy bus do Anglii?

Ceny busów do Anglii są mocno zróżnicowane i najczęściej znajduje się koło nich gwiazdka. Przewoźnicy podają najniższą oferowaną cenę za najkrótszy kurs. Nie obejmuje ona usługi door to door. Ostateczna cena za bilet ustalana jest indywidualnie i zależy od kilku czynników. Znalezienie najtańszego busa do Anglii nie jest rzeczą prostą. A duża liczba przewoźników nie ułatwia porównania oferty. Jak znaleźć najtańszy bus do Anglii? Podpowiadamy, jak szukać, by nie przepłacać i jak wybrać najbardziej korzystną opcję oraz co wpływa na cenę biletu?

Różnice w cenie - ile zostanie w kieszeni?

Ceny biletów różnią się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Bilet do Anglii kosztuje od 350 zł bądź 70 funtów, ale przy tych cenach, jak wspomniano, najczęściej znajduje się gwiazdka. I to ona odsyła nas do małego druczku, najczęściej na dole strony. Co tam przeczytamy? Jest to cena orientacyjna, za najkrótszy kurs. A ostateczna cena zależy od kilku czynników i ustalana jest indywidualnie na podstawie podanych przez klienta parametrów. Zatem, żeby porównać ceny u kilku przewoźników, musisz wysłać do każdej z firm zapytanie, poczekać na odpowiedź, która nie zawsze przyjdzie w ciągu kilku czy kilkunastu minut. Jednym słowem, trzeba uzbroić się w cierpliwość bądź skorzystać z innych możliwości, o czym poniżej.

Co wpływa na cenę biletu?

Na cenę biletu wpływ ma:

 • liczba kilometrów,
 • usługa door to door,
 • wielkość bagażu,
 • termin.

Liczba kilometrów a cena

Cena biletu ustalana jest przede wszystkim w oparciu o liczbę kilometrów oraz usługę door to door. Świadczy ją coraz większa liczba przewoźników i stąd cena za bilet ustalana jest indywidualnie. Niestety przewoźnicy nie ułatwiają nam życia i większość z nich podaje cenę za bilet w podobnej wysokości, a dopiero wpisanie parametrów trasy, daty, daje realną odpowiedź, ile będzie kosztował bilet. Jak znaleźć najtańszy bus do Anglii? Z pomocą przychodzą portale skupiające przewoźników, które porównują oferty kilkudziesięciu firm transportowych i całą robotę robią za nas. Przykładem jest BusNow.pl - system rezerwacji przejazdów za granicę. Znajdą dla Ciebie przewoźnika z najlepszą ofertą. Dzięki temu masz pewność, że nie przepłacisz. Nie wybierasz na chybił trafił kilku ofert, do których wysyłasz zapytanie o koszt biletu. Wypełniasz jeden krótki formularz i otrzymujesz najtańszą opcję. To zdecydowanie prostsze i szybsze rozwiązanie, gdy zastanawiasz się, jak znaleźć najtańszy bus do Anglii. Samodzielne przeglądanie ofert jest czasochłonne, a i tak nie daje gwarancji, że znajdziesz zadowalającą opcję.

Podróż w gorących okresach

Jednym z istotnych czynników, który również ma wpływ na cenę biletu, jest termin podróży. Wakacje (lipiec, sierpień), okres przedświąteczny, przed długimi weekendami, ferie to gorące okresy. Więcej podróżujemy i przewoźnicy dźwigają ceny. W tym czasie będziesz skłonny zapłacić więcej, bo chcesz dotrzeć na miejsce. Przewoźnicy o tym doskonale wiedzą i ceny biletów w tych okresach mogą być wyższe. Z resztą część z nich na swoich stronach informuje, że podane ceny za bilet nie dotyczą przykładowo okresów wakacyjnych czy przedświątecznych. Jak znaleźć najtańszy bus do Anglii w tym czasie? Najlepszą opcją jest zaplanowanie podróży albo kilka dni wcześniej, albo kupienie biletu dużo wcześniej.

Co w cenie biletu?

Tani bilet na bus do Anglii wcale nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu. Przewoźnicy prześcigają się w dogadzaniu klientom. W ramach biletu możesz mieć: ciepłe napoje (kawę, herbatę), przekąski, obiad, WiFi czy ubezpieczenie. To na co należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim ograniczenie jeśli chodzi o bagaż. Część przewoźników ustala wagę do 30 kg na osobę. A każde kilo przekraczające limit to dodatkowa opłata.

Możesz podróżować tanio i wygodnie, wystarczy tylko wiedzieć, jak szukać, by nie przepłacać.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.