› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak zadbać prawidłowo o nasz skuter?

› poradnik ponad rok temu    10.02.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zadbać prawidłowo o nasz skuter?

Decydując się na zakup jednośladu, musimy pamiętać, że o maszynę tego typu, nieważne jak zaawansowaną, należy dbać. Tyczy się to nie tylko walorów wizualnych, ale także zapewnienia skuterowi najwyższej możliwej sprawności. Nikt nie kupuje bowiem skutera tylko po to, aby ten stał w garażu, zaś codzienna jazda wystawi naszą maszynę na szereg czynników zewnętrznych. Jednoślady brudzą się, zaś ich komponenty ulegają stopniowemu zużyciu. Ignorowane, symptomy te mogą skończyć się nie tylko pogorszeniem się wyglądu naszego skutera, ale nawet sprawić, że nie będzie on w stanie ruszyć z miejsca. To z kolei prowadzi do kosztownej wymiany części, znacznie droższej, niż ich regeneracja. W niniejszym artykule podpowiemy Wam, jak należycie zadbać o stan naszej maszyny.

Kwestia podstawowa, czyli czystość

Kupując skuter, z pewnością zwracamy uwagę nie tylko na jego osiągi, ale także design i kolorystykę. Nie ma w tym zresztą nic złego – każda maszyna, czy to skuter, czy motocykl, powinna być w stanie przykuwać spojrzenia i urzekać stylem. Przez wygląd skutera przemawia zresztą odrobina osobowości jego właściciela. Brudny, zaniedbany skuter nie będzie zatem najlepszą wizytówką na ulicach.

Jak powinniśmy zatem czyścić nasz skuter? Dla wielu skuterzystów, zwykłe czyszczenie myjką ciśnieniową jest wystarczające. W rzeczywistości, rozwiązanie to pozwoli nam jedynie na szybkie usunięcie powierzchownych zabrudzeń. Najlepsze efekty daje tradycyjne czyszczenie manualne, umożliwiające dostanie się nawet do najmniejszych zakamarków.

Warto jest też okazjonalnie wypolerować metalowe elementy skutera, na przykład wydech. Wszelkie ogniska rdzy dobrze jest regularnie zabezpieczać, aby zapobiec ich uszkodzeniom. Elementy plastikowe możemy z kolei wypastować woskiem.

Rozważna jazda

Nieodpowiedzialne, szalone popisy to najszybsza droga ku uszkodzeniu skutera. Nie tyczy się to zresztą samych stłuczek. Jazda na jednym kole, intensywne hamowanie, a nawet jeżdżenie po terenie nieprzystosowanym do naszej maszyny sprawiają, że komponenty jednośladu zużywają się szybciej. Klocki, tarcze, łożyska czy też ramy – żadna z tych części nie znosi najlepiej nieodpowiedzialnej jazdy.

Nie powinniśmy też bagatelizować kwestii, związanych z bezpieczeństwem. Raz w tygodniu dobrze jest zatem sprawdzić stan żarówek i opon. To właśnie te elementy stanowią bowiem podstawę bezwypadkowej jazdy, zapewniając nam prawidłową widoczność oraz sterowność.

Zadbajmy o wnętrze!

Jak zapewne wszyscy dobrze wiemy, silnik skutera również wymaga odpowiedniej eksploatacji. Jazda z manetką, zwłaszcza długotrwała, jest jednym z powodów, dla których ten kluczowy element zużywa się szybciej, niż powinien. Nadwyrężony silnik przegrzewa się, dochodzi w nim także do szkodliwych zatarć, odpowiedzialnych za uszkodzenia mechaniczne.

O wewnętrzne elementy skutera należy też dbać, gdy pojazd zostanie postawiony w garażu. Maszynę powinniśmy ustawić równo, na centralnej podporze, aby zapobiec ewentualnym deformacjom opon. Akumulator jednośladu nigdy nie powinien być zostawiony na mrozie, dlatego też zadbajmy o to, aby przebywał on w ciepłym pomieszczeniu.

Niezwykle istotne jest także zadbanie o najwyższą jakość wykorzystywanego oleju oraz tankowanego paliwa. Substancje zanieczyszczone przyczyniają się bowiem do uszkodzeń w układzie paliwowym. Kierując się na stacje paliw, korzystajmy z usług renomowanych sieci, gwarantujących należycie wysoką jakość oferowanego paliwa.

Wymiana uszkodzonych części

Prędzej czy później, pewne komponenty naszego skutera trzeba będzie wymienić. Dzięki temu, zapobiegniemy reakcjom łańcuchowym, podczas których uszkodzony element zacznie psuć pozostałe. Zapewnimy także naszemu jednośladowi najwyższe możliwe osiągi. Należy jednak pamiętać o tym, aby skorzystać z usług sklepu zaufanego, dysponującego oryginalnymi elementami.

Także i nasz sklep oferuje Państwu szeroki wybór części do skuterów, przeznaczonych dla szerokiej gamy marek i modeli, dostępnych na polskim rynku. Jeśli i Twój skuter wymaga wymiany wadliwej części, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.