› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak zabezpieczyć przed kradzieżą motocykl stojący w garażu?

› poradnik ponad rok temu    28.03.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak zabezpieczyć przed kradzieżą motocykl stojący w garażu?

Kochasz swój motocykl i dbasz o jego stan techniczny najlepiej jak możesz? Super! To teraz zadbaj również o jego odpowiednią ochronę. Wydaje Ci się, że to niepotrzebne, bo trzymasz swój jednoślad w garażu, do którego dostęp ma niewiele osób? Cóż, musimy Cię zmartwić – w takich miejscach kradzieże również się zdarzają. Poznaj skuteczne sposoby na zabezpieczenie motocykla przed amatorami cudzej własności.

Mechaniczne zabezpieczenie motocykla

Pamiętaj o dokładnym i solidnym zabezpieczeniu swojego jednośladu przed złodziejami. Zainwestuj w dobrej jakości łańcuch, który pozwoli Ci chronić go przed trafieniem w niepowołane ręce.

Jak rozpoznać dobry łańcuch? Przede wszystkim takie zabezpieczenie powinno mieć grube, hartowane ogniwa. Pozwoli to uniknąć ryzyka przecięcia łańcucha, co dałoby nieuprawnionej osobie dostęp do motocykla.

Poza tym koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego zostało wykonane zabezpieczenie. Wcale nie jest regułą, że dobrej jakości elementy zabezpieczające muszą być ciężkie. Stal o wysokim standardzie jest na przykład znacznie lżejsza niż niektóre tańsze materiały, a jednocześnie zapewnia znacznie lepszą odporność na uszkodzenie oraz ochronę przed kradzieżą.

Podgląd motocykla online

Twój jednoślad wygląda tak wystrzałowo, że możesz godzinami na niego patrzeć? W takim razie zainwestuj w ochronę motocykla przy użyciu kamer video. Owszem, sam podgląd nie uchroni go w żaden sposób przed uszkodzeniem czy złodziejami, ale przynajmniej pozwoli Ci spać spokojnie bez obaw, że motocyklowi dzieje się coś złego.I jeszcze jedno.

W razie kradzieży czy nawet szkód jednośladu stale prowadzony monitoring pozwoli Ci zgromadzić dowody obciążające złodziei. Montaż takiego prostego systemu kosztuje naprawdę niewiele.

A może agencja ochrony?

Firmy zajmujące się ochroną mienia bardzo często oferują również monitoring pojazdów, w tym motocykli. Dlaczego zatem z tego nie skorzystać? Może to najwyższy czas, aby wykupić profesjonalne zabezpieczenie motocykla? Często takie usługi oznaczają nie tylko szybkie interwencje w razie stwierdzenia zagrożenia, ale również stały monitoring pozycji pojazdu, co pomoże w jego ewentualnym odnalezieniu w przypadku kradzieży.

Podsumowanie

Uważasz, że zabezpieczenie motocykla nie jest Ci potrzebne, bo trzymasz go w garażu lub innym, bezpiecznym miejscu? Lepiej już teraz sprawdź sposoby na ochronę jednośladów – liczba kradzieży motocykli stale rośnie!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.