› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak wygląda łatanie dziur po elbląsku? Postawmy słupek!

› bieżące ponad rok temu    20.05.2014
Bartłomiej Ryś
komentarzy 14 ocen 16 / 56%
A A A
Jak wygląda łatanie dziur po elbląsku? Postawmy słupek! fot. Bartłomiej Ryś

Od kilkunastu dni można zauważyć dziwną tendencję w naszym mieście do łatania dziur w nawierzchni. Pomysłem miasta na zabezpieczenie ubytków w jezdni jest postawienie słupków.

W naszej redakcji to głównie fotoreporterzy pokonują codziennie dziesiątki kilometrów za kierownicą samochodów, i to głównie oni narzekają na stan nawierzchni w Elblągu – w tym i ja. Można ostatnio zauważyć dziwną tendencję w naszym mieście dotyczącą łatania dziur i likwidowania wyboi. Pan prezydent skupił się rzeczywiście na szybkim zakończeniu aktualnie trwających remontów głównych ulic w mieście, ale w moim odczuciu zapomniał o innych uliczkach.

I tak chociażby dojazd do naszej redakcji, ul. Strażnicza. Na łuku drogi była dość spora dziura, kierowcy ją omijali, ale stwarzało to niebezpieczne sytuacje na tym odcinku. Bardzo długo, zamiast wysłać drogowców, stały tu po prostu cztery słupki, które wskazywały dziurę. Drogowcy wreszcie przybyli i remont kawałka asfaltu wielkości maksymalnie 2x2 m wykonali... nie, nie od razu. Na koniec prac czekaliśmy – uwaga – tydzień!

Wczoraj, wracając do domu wpadłem w dziurę. Przyznaję – przez swoją nieuwagę. Dół na kilkadziesiąt centymetrów mocno wstrząsnął całym autem. Dziś postawiono – a jakże – słupki, sztuk trzy. Na środku jezdni. Więc przestrzegam – na ul. Warszawskiej będzie dziś tłoczno, ponieważ aby wyminąć słupki, trzeba zjechać na przeciwległy pas ruchu.

I taka tendencja panuje w całym mieście. Całkiem niedawno PortEl opublikował świetny konkurs na „dziurę roku”. I co? I nic. Część z nich została zauważona przez miasto, a część po dziś dzień sieje spustoszenie w zawieszeniu aut.

Ciężko napisać jakiekolwiek podsumowanie, stan nawierzchni ulic w Elblągu od kilkunastu miesięcy nie poprawia się. Fakt, główne ciągi komunikacyjne niedługo będą oddane do użytku, super. Ale nie można zapominać o mniejszych uliczkach, gdzie remont kilku dziur naprawdę może pomóc wielu mieszkańcom naszego miasta.

Panie prezydencie – prosimy o interwencję w tej sprawie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dave
ponad rok temu ocena: 0%  14
Na ul. Beniowskiego, na wysokości Lubartowskiej słupek stoi już 2 LATA! Utrudnia to wyjazd z ul Lubartowskiej w lewo, ale nikomu to nie przeszkadza- będziemy pamietać przy nastepnych wyborach.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 20%  13
na daszynskiego taka wielka dziura a kiedy beda malowac pasy bo nie wiadomo gdzie jest przejcie dl pieszych wstyd koniec maja a pasy ioznaczenia na jezdniach nie widoczne
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja_przez_wielkie_J
ponad rok temu ocena: 50% 12
bo pilniejsze jest łatanie dziur na ulicach nie osiedlowych. A Daszyńskiego ? mało kto jeździ oprócz mieszkańców, i ruch mały
~ Camel
ponad rok temu ocena: 67%  11
Dziwne, że jeszcze nikt w te słupki nie wjechał
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bo
ponad rok temu ocena: 25%  10
do janka z elblązkowa skoro do portu dojedziesz Radomską to dlaczego wszyscy jadą Warszawską Stawidłową a dopiero na końcu Radomską ????
odpowiedz oceń komentarz 2 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janek z elblążkowa
ponad rok temu ocena: 50% 9
to pytanie do tych mądrych głów, możesz spokojnie dojechać zjeżdżając z 7 potem radomską.
~ kolo
ponad rok temu ocena: 71%  8
a z jakiej to przyczyny stoją takie słupki na ulicy Radomsjiej i to od paru miesięcy co nie ma mondrego żeby zamontować kratki ściekowe .??
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gerwazy
ponad rok temu ocena: 50%  7
Panie Ryś jak dziura jest łatana to kładziony materiał czy to asfalt czy beton musi wyschnąć a jeżdżące samochody zepsułyby naprawę.
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 30% 6
Rozumiem. Ale zamiast stawiać słupki - moim zdaniem - mogliby machnąć naprawę takiej dziury np. w nocy. Czy jedna noc wystarczy, aby materiał wysechł? (pytam, bo się nie znam)
~ Ja_przez_wielkie_J
ponad rok temu ocena: 30% 5
to ci Panie Rysiu odpowiem, nie wystarczy do dobrego naprawienia, zatem słupki są potrzebne i lepiej niech stoją słupki niż miałbyś naprawiać zawieszenie bo właśnie przez nieuwagę o której piszesz może do tego dojść. A jak się nie znasz (dobrze że się do tego przyznajesz) to nie pisz takich bzdurnych artykułów, siejesz ferment i nic więcej. Nie od razu Rzym zbudowano
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 17% 4
@Ja - masz zdecydowanie rację - lepsze korki, niż wyrwane koło. Ale nie rozumiem dlaczego mam o tym nie pisać? Przecież niektóre dziury w mieście (a wnioskuję, że sam jesteś kierowcą) są... i są... i są... Masz rację, nie od razu Rzym zbudowano - nie wymagam więc natychmiastowego remontu danego ubytku. Ale warto by było czasem prześledzić elbląskie portale, posłuchać tego, co mówią mieszkańcy na spotkaniach i w jak najszybszym czasie zacząć ich remont. Nie zgodzisz się ze mną?
~ Ja_przez_wielkie_J
ponad rok temu ocena: 33% 3
tak jestem kierowcą i rozumiem że się denerwujesz, ale wszystko wymaga czasu, są rzeczy ważne i ważniejsze, a jak się za mocno denerwujesz to proponuję meliskę
~ bo
ponad rok temu ocena: 50%  2
a od kiedy to ul.Warszawska należy do tych miejszych uliczek jak tak to się chwalą wszem i wobec swojim niby to 4 portem w Polsce tylko szkoda że nie mogą pochwalić się dojazdem do tego portu .
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janek z elblążkowa
ponad rok temu ocena: 56% 1
do portu dojedziesz Radomską :P
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.