› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak wybrać dobre zabezpieczenie przeciwkradzieżowe dla motocykla?

› poradnik ponad rok temu    4.06.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak wybrać dobre zabezpieczenie przeciwkradzieżowe dla motocykla?

Do kradzieży motocykli dochodzi znacznie rzadziej niż do kradzieży aut. Nie oznacza to jednak, że właściciele jednośladów mogą zrezygnować z zabezpieczenia swojego pojazdu. Dowiedz się, jak zapewnić motocyklowi dobrą ochronę przed złodziejami.

„Okazja czyni złodzieja”, dlatego zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą powinno być standardem. Tymczasem nie wszyscy o tym pamiętają, w efekcie czego większe jest ryzyko, że pojazd zniknie z parkingu przed galerią handlową, restauracją itp.

Rodzaje zabezpieczeń antykradzieżowych

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych zabezpieczeń, które pozwalają zmniejszyć ryzyko utraty pojazdu. Nie wszystkie jednak są dostatecznie skuteczne, aczkolwiek stanowią dobrą metodę prewencyjną. Zamontowane w widocznym miejscu, mogą odstraszyć potencjalnego złodzieja, a jeśli nie – wydłużyć czas kradzieży pojazdu. To z kolei zwiększa prawdopodobieństwo, że zostanie on zauważony choćby przez przypadkowego przechodnia.

Wśród najczęściej stosowanych zabezpieczeń wymienić można:

 • hartowany łańcuch wraz z pancerną kłódką – służą do przymocowania motocykla do barierki lub słupka,
 • zabezpieczenie dla tarczy hamulcowej – dzięki czemu uruchomienie silnika nie będzie jednoznaczne z odjazdem.

Warto przy tym pamiętać, aby nie stosować standardowej linki rowerowej. Takiego zabezpieczenia można szybko i łatwo się pozbyć.

Postaw na monitoring GPS

Dobre zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą powinno być przede wszystkim skuteczne. Taki właśnie jest monitoring GPS – rozwiązanie, dzięki któremu można poznać lokalizację pojazdu także wtedy, gdy dojdzie do jego kradzieży.

Ciekawą opcją jest montaż specjalnego urządzenia ISR-M instalowanego przez Konsalnet. Działa ono po wyłączeniu zapłonu, identyfikując wszelkie próby nieautoryzowanego uruchomienia silnika, ruchu jednośladu (np. holowanie) itp.

Oto, na czym polega działanie tego systemu przeciwkradzieżowego:

 • w razie podejrzenia próby kradzieży, system emituje głośny sygnał ostrzegawczy,
 • właściciel pojazdu ma 10 sekund, aby dokonać autoryzacji (np. poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce) – w przeciwnym razie dochodzi do wyzwolenia alarmu.

Sygnał alarmowy odbierany jest przez Centrum Monitorowania. Pracownik podejmuje natychmiastową próbę kontaktu z właścicielem. Jeżeli faktycznie doszło do próby kradzieży, powiadamiana jest najbliższa jednostka policji – wraz z informacją o aktualnej pozycji motocykla.

Warto przy tym podkreślić, że dobry alarm przeciwkradzieżowy powinien włączać się automatycznie – po ok. 20 sekundach do wyłączenia silnika. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o jego uruchomieniu.

Wybierając antykradzieżowe zabezpieczenie motocykla, należy także zwrócić uwagę na możliwość integracji systemu z fabrycznymi zabezpieczeniami. Takie rozwiązanie daje jeszcze lepszą ochronę przed niepowołanym uruchomieniem pojazdu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.