› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak utrzymać piękny zapach w samochodzie?

› poradnik 10 miesięcy temu    30.05.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak utrzymać piękny zapach w samochodzie?

Zapachy są integralną częścią naszych emocji, także tych, których doświadczamy podczas jazdy samochodem. To, jaki zapach zastosujemy w samochodzie, może decydować o naszym komforcie podczas jazdy ale też bezpieczeństwie.

Piękny zapach we wnętrzu auta - czy to możliwe?

Najtańsze zapachy to te na bazie tektury. W tym przypadku sam karton jest impregnowany substancją aromatyczną. Lekko otwierając plastikowe opakowanie, a następnie stopniowo wyjmując z niego „jodełkę”, możesz na kilka dni wypełnić wnętrze swoim ulubionym aromatem. Z reguły jest to tydzień, może dwa, w zależności od producenta. Z punktu widzenia umieszczenia w aucie są całkowicie bezpieczne, ponieważ mają niewielką wagę i rozmiar oraz są zawieszone w dowolnym miejscu na gumce. W większości jest to lusterko wsteczne. A najbardziej praktycznym miejscem jest wieszak na ubrania za siedzeniem kierowcy.

Aromaty w postaci zabawek wykonanych z tworzywa sztucznego można zaliczyć do niedrogich, ale funkcjonalnych. Ich zasada działania jest taka sama jak tekturowych, tyle że w tym przypadku nie karton, a plastikowa figurka nasycona jest aromatycznym zapachem. Mogą być zarówno podwieszane, jak i montowane w kratkach kanałów wentylacyjnych. W tym przypadku intensywność zapachu zależy od siły strumienia powietrza.

Nieco droższe są zapachy z wkładem żelowym lub kredowym takie jak kosmetyki California Scents. Wewnątrz zwykłego pojemnika z reguły znajduje się aromatyczny żel lub aromatyczna sól. Lekko otwierając zawór na pokrywce, możesz nie tylko regulować intensywność zapachu, ale także czas jego trwania. Większość z tych smaków jest zamontowana na desce rozdzielczej. Zanim umieścisz tam zapach, upewnij się, że nie znajduje się on w pobliżu poduszki powietrznej pasażera.

Pachnące wnętrze - co zrobić, aby pachniało dłużej?

Droższe są smaki „kasztanowe”. W tym przypadku w płóciennej torebce znajdują się naturalne zioła lub naturalne aromaty, takie jak ziarna kawy czy laski wanilii. Takie woreczki nie trzymają aromatów zbyt dlugo, ale nie zawierają żadnej chemii. Ich lokalizacja również nie wpływa na bezpieczeństwo ze względu na ich niewielkie rozmiary. Zalecenia dotyczące umieszczenia są takie same jak w przypadku choinki.

Kolejny poziom to płynne zapachy. W tym przypadku perfumy czasami drogie, są napełniane do butelki, która jest przymocowana do systemu wentylacyjnego, a płynny składnik zapachu jest wypuszczany z naczynia przez knot kapilarny pod działaniem nadchodzącego przepływu system wentylacji.

Jak długo i jak intensywnie będzie pachnieć w kabinie w tym przypadku, zależy od wielkości butelki i tego z jaką prędkością włączysz dmuchawę. Jednak większość modeli ma możliwość dostosowania intensywności poprzez zwiększenie lub zmniejszenie długości knota. Możesz również wybrać zapachy, które umieszcza się pod siedziskiem. Są największe, jeśli chodzi o rozmiar czasami wielkości apteczki samochodowej) i mogą być wypełnione zarówno wypełniaczem żelowym, jak i kredowym. Według producenta te bloki zapachowe mogą przez kilka miesięcy wypełniać wnętrze samochodu przyjemnym aromatem. Z reguły wyposażone są w mocowanie, aby w razie nagłego hamowania nie wyleciały spod siedzenia, jednak nadal nie zaleca się umieszczania ich bezpośrednio pod siedzeniem kierowcy.

Wyróżniamy też aromaty w postaci granulek w popielniczce, ponieważ są najczęściej używane przez palących w samochodzie. Są przeznaczone przede wszystkim do redukcji zapachu niedopałków papierosów w popielniczce. Takie zapachy nie są drogie, ponieważ wymagają częstej wymiany.

Zapach powinien być też dobrany do charakteru jazdy. Koncentracja uwagi jest być może najważniejszą rzeczą, jakiej wymaga się od osoby, która jedzie w długą podróż. Sprawdzą się tu aromaty eukaliptusa, jałowca i kolendry. Zapachy cytrusowe i zapachy drzew iglastych również wzmacniają koncentrację. Jesienią i zimą optymalna jest jodła, sosna, eukaliptus, tymianek, benzoes, kadzidło.

Kosmetyki California Scents - zapach, który zwala z nóg

Kosmetyki California Scents, dostępne są w różnych kompozycjach zapachowych. Od standardowych w postaci zapachu kawy czy wanilii, czy nawet tak specyficznych, jak zapach bekonu. Zapachy dostępne są w postaci niewielkich puszek. Mają trwałość do 60 dni, a ich intensywność można regulować w wygodny sposób. Opakowania nadają się do umieszczenia pod siedzeniem kierowcy, ale też w schowku czy na uchwycie na kubek.

Najciekawsze propozycje od California Scents

Marka oferuje tradycyjne, standardowe linie zapachów cytrusowych, a także olejków kwiatowych i innych zapachów roślinnych, które bazują na wyłącznie naturalnych komponentach. Dostępne są też mocne linie zapachowe jak Coronado Cherry czy Concord Cranberry.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.