› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak stworzyć skuteczne ogłoszenie o sprzedaży motocykla?

› poradnik ponad rok temu    2.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak stworzyć skuteczne ogłoszenie o sprzedaży motocykla?

Sprzedaż motocykla to niełatwe zadanie. Kilka fundamentalnych zasad pozwoli Ci jednak znacznie przyspieszyć ten proces, dotrzeć do szerszego grona potencjalnych odbiorców i w konsekwencji zakończyć sprzedaż sukcesem. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak poprawnie wystawić używany motocykl, aby sprzedał się on bez większego wysiłku i w niedługim czasie.

Krok nr 1 - Zadbaj o wygląd motocykla

W pierwszej kolejności zadbaj o prezentację swojego jednośladu. Wystawianie ogłoszenia ze zdjęciami brudnego i zaniedbanego pojazdu to bardzo zły pomysł. Nawet najlepszy motocykl, z niskim przebiegiem, udokumentowaną przeszłością i mnóstwem dodatków nie sprzeda się, jeśli nie przykuje uwagi potencjalnych kupców. Wyciągnij więc ze swojej maszyny wszystko co najlepsze. Umyj, wypoleruj i doprowadź motocykl do takiego stanu, w jakim sam chciałbyś go kupić. 

Krok nr 2 - Zrób profesjonalne zdjęcia 

Dobrze wykonany materiał fotograficzny to podstawa. Nikt nie kupi bowiem kota w worku i chociaż każdy potencjalny kupiec będzie chciał umówić się na oględziny, to jednak uprzednio będzie bazował on na tym, co zobaczy na zdjęciach. Jeśli nie zadbasz o odpowiednią prezencję, a zdjęcia będą rozmazane, odbiorcy mogą wysnuć śmiałe wnioski, że ewidentnie coś ukrywasz, a faktyczny stan pojazdu dalece odbiega od tego, co napisałeś w treści ogłoszenia. Wykonując zdjęcia zadbaj o neutralną przestrzeń. Unikaj wstawiania zdjęć z Twoich prywatnych podróży. Fotografie w ogłoszeniu sprzedażowym powinny być typowo produktowe. Skup się więc na detalach i pokaż na zdjęciach wszystkie istotne elementy motocyklu, które pokażą np. stan opon czy zestawu napędowego. W ten sposób pokażesz, że nie masz nic do ukrycia. Ponadto możesz także zrobić zdjęcia dodatkom związanym z Twoim motocyklem, np. oryginalnej instrukcji obsługi czy drugiemu kompletowi kluczyków. 

Krok nr 3 - Treść ogłoszenia 

Jeśli chodzi o treść ogłoszenia, zasada jest prosta. W miejscu tym musisz umieścić wszystkie istotne informacje dotyczące motocykla, ale bez zbędnych ubarwień. Tekst powinien być krótki, rzetelny i nieprzerysowany. Unikaj tworzenia opowiadań na kilka stron, ponieważ użytkownicy portali ogłoszeniowych nie chcą tracić czasu na czytanie tego rodzaju elaboratów. Pamiętaj o zamieszczeniu informacji związanych z przebiegiem. Nie ukrywaj też tego, co wymaga poprawy. Napisz wprost, czy poszczególne części są sprawne, czy konieczna będzie wizyta u mechanika. W ten sposób oszczędzisz sobie wielu rozmów telefonicznych, w których i tak będziesz musiał zakomunikować, jak faktycznie wygląda sytuacja. Pamiętaj - krótko, zwięźle i na temat. 

Krok nr 4 - Wystaw ogłoszenie w popularnym serwisie 

W sieci istnieje wiele portali, w których znajdziesz ogłoszenia motocykle nowe i używane. Zdecyduj się na wystawienie ogłoszenia w popularnych serwisach, dzięki którym dotrzesz do szerokiego grona odbiorców. Godnym polecenia serwisem jest np. Pokato.pl. Użytkownicy chętnie korzystają z tego serwisu, ponieważ pozwala on w łatwy sposób zawęzić krąg poszukiwań i wyłuskać wyłącznie te ogłoszenia, które wpiszą się w ich potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. Wystawiając ogłoszenie w tym serwisie, możesz od razu określić istotne kwestie dotyczące pojazdu, jak np. stan i kondycja motocykla, rok produkcji, typ silnika, przebieg, rodzaj paliwa, lakier czy pochodzenie. Wystaw ogłoszenie z uwzględnieniem wszystkich czterech kroków, a motocykl sprzedasz bardzo szybko. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.