› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak sfinansować zakup samochodu?

› poradnik ponad rok temu    27.11.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 5 / 100%
A A A
Jak sfinansować zakup samochodu?

Nie posiadając wystarczających środków finansowych na zakup samochodu za gotówkę, jesteśmy zmuszeni zdecydować się na jedną z dostępnych na rynku form finansowania takiego zakupu. Jeżeli nie prowadzimy firmy, możemy wybrać pomiędzy kredytem samochodowym, a kredytem gotówkowym za który kupimy upatrzony samochód. Dlaczego należy również wziąć pod uwagę kredyt gotówkowy, skoro samochodowy jest tańszy? Przede wszystkim dlatego, że decydując się na zakup taniego, często kilkunastoletniego auta, bank może nam odmówić udzielenia kredytu samochodowego.

Natomiast w przypadku kredytu gotówkowego udzielanego na dowolny cel, nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem pozytywnej decyzji banku. Oczywiście kredyt gotówkowy będzie wiązał się z koniecznością poniesienia wyższych kosztów w postaci odsetek, jednak w przypadku starszych aut, może się to okazać jedyne wyjście dla osób nie posiadających wolnej gotówki.

Osoby decydujące się na zakup auta nowego, lub zaledwie kilkuletniego, powinny zdecydować się na kredyt samochodowy. Oczywiście należy pamiętać, że ten rodzaj kredytu, oprócz oczywistej korzyści jaką są niższe odsetki niesie za sobą kilka dodatkowych obowiązków jakie muszą być spełnione przez kredytobiorcę. Przede wszystkim, bank zabezpiecza się na samochodzie będącym przedmiotem kredytowania. Dla kredytobiorcy oznacza to, że w razie niespłacania rat kredytu w terminie może szybko stracić swój samochód.

Oferty kredytów na samochody można znaleźć bezpośrednio w bankach, u dealerów samochodowych, w komisach, a także na portalach internetowych zajmujących się tematyka finansową. Zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu w konkretnym banku warto zrobić porównanie ofert, dzięki czemu zyskamy pewność, że ten właśnie kredyt będzie idealnym dla nas rozwiązaniem.

Firmy zajmujące się sprzedażą samochodów oferują, również kredyty jednego lub kilku współpracujących banków, dzięki czemu cała procedura może się okazać dużo łatwiejsza, ponieważ kredyt możemy zaciągnąć bez choćby jednej wizyty w banku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kazik
ponad rok temu ocena: 0%  1
Zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu czy innego zobowiązania z bankiem wiąże się z tym, że zwracamy to co pożyczyliśmy+100% - bank musi wyjść na swoje, i wszelkie plany spłat nie zawierają spreadów, zmian stóp %, dodatkowych ubezpieczeń, kosztów związanych z otwarciem konta w banku, który udzielił kredytów, koszty kart do konta, koszty wahania walut przy kredytach w walutach, koszty obsługi kredytu, itd, itp, są to nieuwzględniane koszty w planach spłat, jak te koszty podliczycie przemnożycie przez liczbę miesięcy to się przekonacie że min. 100% oddajcie darmo bankowi!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.