› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Jak przygotować auto do podróży? Praktyczny poradnik

› bieżące 6 miesięcy temu    18.12.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Jak przygotować auto do podróży? Praktyczny poradnik

Aż 60% Polaków na wakacje pojedzie samochodem – to wynik raportu „Polak jedzie na wakacje” przeprowadzonego na zlecenie Kongsberg Automotive . Czy Twój samochód jest gotowy do wielogodzinnej podróży? Sprawdź, o czym musisz pamiętać, zanim wyruszysz na długo wyczekiwany urlop.

Zrób przegląd

Udaj się do zaufanego serwisu samochodowego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że najważniejsze podzespoły takie jak: zawieszenie, układ hamulcowy, chłodzenia, wydechu działają bez zarzutu. Wymień także słaby akumulator i uzupełnij poziom oleju.

Przejrzyj dokumenty 

Upewnij się, że posiadasz ważny przegląd i ubezpieczenie OC. Sprawdź, czy w kraju, do którego podróżujesz, możesz wjechać bez Zielonej Karty. To dokument, którego będziesz potrzebować m.in. na terenie Albanii, Mołdawii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Turcji czy Ukrainy.

Weź komplet narzędzi

Wybierając się w dłuższą podróż, nie możesz zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu auta. Napompowane koło zapasowe, sprawna gaśnica samochodowa, komplet narzędzi i linka holownicza powinny być na swoim miejscu. Nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne.

Ubezpiecz szyby

Wymiana przedniej szyby w pojeździe to koszt rzędu kilkuset złotych. Taka kwota może poważnie nadwyrężyć wakacyjny budżet. Ubezpieczenie szyb chroni od takich zdarzeń jak: zderzenie się pojazdów, zderzenie pojazdu z przedmiotami, zwierzętami czy osobami spoza pojazdu, działanie osób trzecich, pożar, zatopienie lub nagłe działanie innych sił przyrody.

W razie potrzeby otrzymasz pomoc profesjonalnego serwisu, który zajmie się naprawą lub wymianą uszkodzonej szyby. Możesz też liczyć na pokrycie kosztów parkingu, gdy naprawa nie będzie możliwa natychmiast. Warto pamiętać, że ubezpieczenie chroni nie tylko podczas wakacji, ale przez cały okres, na który zostało zawarte.

Podczas urlopu odpoczywamy od wszystkich trosk i zmartwień – to czas dla nas i naszej rodziny. Odpowiednia ochrona ubezpieczeniowa, przygotowanie niezbędnych dokumentów, sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz odpowiednie przygotowanie do wyjazdu gwarantują bezpieczną i spokojną podróż.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rttttttttt
6 miesięcy temu 1
Dopiero zima się zaczęła a wy już o wakacjach? :D To tak jak by w wakacje pisać o Bożonarodzeniowych tradycjach.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.