› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak odkleić naklejkę z szyby?

› bieżące ponad rok temu    3.02.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak odkleić naklejkę z szyby?

Chciałbyś usunąć naklejkę z przedniej szyby samochodu w taki sposób, aby na szybie nie pozostał żaden ślad kleju ani inne zanieczyszczenie? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku porad z tego krótkiego artykułu, a unikniesz problemów z tym związanych. Cały zaś proces usuwania naklejki będzie prosty, szybki i skuteczny!

Naklejka rejestracyjna

Jak usunąć naklejkę rejestracyjną z przedniej szyby? Oto jest pytanie. Ta czynność jest prosta, ale tylko wtedy, gdy wiemy, co robić i w jaki sposób. W innym wypadku próby zdjęcia takiej naklejki mogą kończyć się niepowodzeniem i być zmorą, która nie tylko zabierze ci czas, ale również zepsuje humor. Tak, to może być niesamowicie męczące, bo resztki kleju zazwyczaj zostają na szybie, gdy próbuje się usunąć naklejkę w sposób nieprawidłowy – dodaje Tomasz Wykowski z portalu motoryzacyjnego https://motoklub.pl/

Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą, to na pewno zmagałeś się z usuwaniem naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby swojego auta. To czynność niezbędna zawsze wtedy, gdy dokonujesz przerejestrowania pojazdu. Co to znaczy? Że każdy kierowca prędzej czy później będzie musiał zmagać się z naklejką, klejem i męczącymi próbami ich usuwania. Gdy posłucha się historii wielu kierowców, można zdziwić się, jak wielu z nich nie potrafiło w dostatecznie zadowalający sposób poradzić sobie z tak małą, a jednak trudną rzeczą. Co więc zrobić, aby sprawić, by usuwanie naklejki i pozostałości kleju już nigdy nie doprowadziły cię na skraj wycieńczenia nerwowego? Odpowiadamy!

SPRAWDŹ TEŻ: https://motoklub.pl/odma-olejowa

Usuwanie naklejki rejestracyjnej z przedniej szyby

Pamiętaj, że usuwanie naklejki z przedniej szyby latem jest o wiele łatwiejsze niż próby uporania się z tą czynnością w miesiącach zimowych. Gdy jest zimno, klej trzymający naklejkę przyklejoną do szyby również taki jest, a co za tym idzie: niezwykle trudno go odkleić. W miesiącach letnich temperatura powietrza czasem osiąga nawet trzydzieści stopni Celsjusza, a to sprawia, że klej naturalnie ulega rozgrzaniu, przez co łatwiej go usunąć. Jeśli więc usuwasz naklejkę, czy to będzie lato, czy zima, pamiętaj o tym, by rozgrzać klej, którym została do szyby przylepiona. W tym celu możesz użyć suszarki do włosów, ale nie zapominaj, że jeśli chcesz usunąć naklejkę w dzień mroźny bądź po prostu chłodny, uprzednio musisz rozgrzać szybę. W tym celu wystarczy włączyć zapłon i zostawić samochód włączony i mocno ogrzany przez kilka minut. Jeśli tego nie zrobisz, strumień ciepłego powietrza z suszarki może uszkodzić szybę w miejscu, w którym ją ogrzewasz.

Samą naklejkę należy usunąć za pomocą skrobaka do szyb albo paznokciem. Żyletki możemy użyć wyłącznie po to, by podważyć przyklejoną do szyby naklejkę, ale usuwanie całości przy pomocy ostrej żyletki może skończyć się porysowaną szybą. Usuwaj naklejkę z wyczuciem, zdecydowanie, ale ostrożnie, bo szkło przedniej szyby nietrudno zarysować w sposób widocznie ją szpecący. Najlepiej zdzierać naklejkę przez pociąganie jej z obu stron.

Pozostałości kleju z naklejki

Gdy już zabierzesz się do usuwania naklejki z przedniej szyby, możesz dostrzec, że na powierzchni szkła zostały resztki kleju czy pozostałości w postaci malutkich fragmentów naklejki. Jeśli chcesz się ich pozbyć w sposób, który będzie najbardziej efektywny, użyj szmatki nasączonej benzyną ekstrakcyjną. Jeśli pozostałości po kleju i naklejce jest naprawdę niewiele, wystarczy, że użyjesz zmywacza do paznokci. Nasączony fragment materiału czy szmatki, trochę czasu i wszystko powinno być czyste. Uważaj jednak na opary rozpuszczalnika, gdyż działa on drażniąco na oczy i skórę. Jego wdychanie też nie jest najlepszym pomysłem, dlatego operację usuwania kleju i pozostałości naklejki najlepiej jest robić na świeżym powietrzu, a jeśli już musisz zrobić to w garażu, uchyl drzwi, by opary mogły znaleźć ujście.

Jeśli natomiast na szybie zostały większe fragmenty naklejki, musisz powtórzyć operację z suszarką i zdzieraniem. Później doczyszczasz resztki tak, jak to zostało opisane powyżej i możesz cieszyć się czystą szybą!

Podsumowanie

Zdejmowanie naklejki z szyby to czynność, która wielu kierowcom dostarcza niepotrzebnych nerwów. Zastosuj się do wszystkich porad zawartych w tym krótkim artykule, a zaoszczędzisz i nerwy, i czas, a efekt będzie w stu procentach zadowalający!

ZOBACZ TEŻ: https://motoklub.pl/upowaznienie-do-odbioru-dowodu-rejestracyjnego

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.