› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak ma wyglądać przeprawa drogowa przez planowany kanał na Mierzei Wiślanej?

› bieżące ponad rok temu    28.11.2016
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Na konferencji dotyczącej planowanego przekopu Mierzei Wiślanej, która odbyła się 25 listopada w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Gdańskiej w Krynicy Morskiej strona rządowa m.in. zaprezentowała projekt zakładanej inwestycji, jego planowane etapy i założenia.

Naszą uwagę przyciągnęła symulacja wykonania planowanej przeprawy drogowej przez kanał żeglugowy łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Na szlaku drogi wojewódzkiej nr 501, prowadzącej wzdłuż Mierzei Wiślanej, przez Krynicę Morską do granicy z rosyjskim obwodem kaliningradzkim w Piaskach,  przewiduje się wykonanie dwóch mostów zwodzonych, które mają funkcjonować jako rozwiązanie alternatywne. Mają być zlokalizowane w rejonie wrót śluzy, przy czym zakłada się, że zawsze jeden z mostów będzie przejezdny (opuszczony). Otwarcie i zamknięcie przęsła zwodzonego będzie skoordynowane z pracą wrót śluzy. Ruch drogowy ma być sterowany sygnalizacją świetlną, wraz z automatycznie zamykanymi zaporami.

Wykonane obliczenia i symulacje pokazały, że wariant dwóch oddalonych od siebie mostów jest najbardziej funkcjonalny – sprawi, że nawet w czasie przeprawy statku ruch pojazdów będzie niezakłócony: kiedy jeden ze zwodzonych mostów będzie otwierany, cały ruch zostanie skierowany na drugą przeprawę.

 

 • Jak ma wyglądać przeprawa drogowa przez planowany kanał na Mierzei Wiślanej?
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.