› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Jak kupić dobre klocki hamulcowe?

› poradnik ponad rok temu    8.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Jak kupić dobre klocki hamulcowe?

Dobre i sprawnie działające klocki hamulcowe to jeden z podstawowych warunków bezpieczeństwa na trasie. Pozornie to bezrefleksyjnie powtarzany banał, natomiast jeśli ktoś naprawdę chce dobrać odpowiednie klocki hamulcowe, to okazuje się, że nie jest to taka prosta sprawa, jak mogłoby się z pozoru wydawać.

 1. Dobór klocków hamulcowych nie powinien odbywać się wyłącznie ze względu na cenę.
 2. Warto wziąć pod uwagę sprawność hamowania na różnych nawierzchniach.
 3. Liczy się również czas hamowania.

Klocki hamulcowe - jak wybrać?

Amortyzatory, wahacze, pozostałe części samochodowe - wszystkie te elementy są oczywiście bardzo ważne dla sprawnego działania pojazdu, natomiast to właśnie niesprawnie działające klocki hamulcowe często przyczyniają się do różnego rodzaju (mniej lub bardziej poważnych) zdarzeń drogowych. Aby uniknąć kolizji lub wypadku, warto więc zadbać o jak najlepsze części samochodowe. Jak jednak zdefiniować dobre klocki hamulcowe? Czy to takie, które nie piszczą, nie pyle i umożliwiają sprawną jazdę przez 100 tys. km? A może takie, które zapewniają skuteczne hamowanie w każdych warunkach? A może jednak takie, które sprawiają, że samochód reaguje natychmiast po wciśnięciu hamulca? Najbardziej pożądana sytuacja to połączenie tych wszystkich warunków techniczno-eksloatacyjnych. Rzeczywistość pokazuje, że nie jest to jednak proste zadanie.

Części samochodowe na rynek wtórny

Większość producentów oferujących tzw. klocki aftermarketowe koncentruje się przede wszystkim na jak najdłuższym okresie eksploatacji. Chodzi o to, aby za jak najniższą cenę zagwarantować jak najdłuższe, sprawne działanie klocków. Rzeczywistość jednak pokazuje, że dużo lepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie nieco droższych klocków, takich jednak, które zapewnią skuteczne hamowanie właściwie w każdych warunkach. Szczególnie w Polsce, gdzie przez naprawdę dużą część roku kierowcy mają do czynienia z mokrymi i śliskimi nawierzchniami, warto na to zwrócić szczególną uwagę.

Gdzie kupować?

Zakupy należy robić przede wszystkim u sprawdzonych dostawców, takich jak np. https://maxgear.pl/. Chodzi tutaj o gwarancję jakości zakupionych produktów, ich oryginalność. Klocki hamulcowe czy amortyzatory to tak ważne części samochodowe, że nie do końca opłaca się na nich oszczędzać. Kupno niesprawdzonego materiału może się bowiem przełożyć na bardzo poważne skutki i rosnące niebezpieczeństwo podczas jazdy. Cena jest oczywiście ważnym kryterium wyboru, dlatego warto przyjrzeć się ofercie sklepów i hurtowni internetowych, które oryginalne części samochodowe często proponują w zdecydowanie niższych cenach aniżeli sklepy stacjonarne.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.