› poradnik |
ponad rok temu
8.04.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Dobre i sprawnie działające klocki hamulcowe to jeden z podstawowych warunków bezpieczeństwa na trasie. Pozornie to bezrefleksyjnie powtarzany banał, natomiast jeśli ktoś naprawdę chce dobrać odpowiednie klocki hamulcowe, to okazuje się, że nie jest to taka prosta sprawa, jak mogłoby się z pozoru wydawać.
Amortyzatory, wahacze, pozostałe części samochodowe - wszystkie te elementy są oczywiście bardzo ważne dla sprawnego działania pojazdu, natomiast to właśnie niesprawnie działające klocki hamulcowe często przyczyniają się do różnego rodzaju (mniej lub bardziej poważnych) zdarzeń drogowych. Aby uniknąć kolizji lub wypadku, warto więc zadbać o jak najlepsze części samochodowe. Jak jednak zdefiniować dobre klocki hamulcowe? Czy to takie, które nie piszczą, nie pyle i umożliwiają sprawną jazdę przez 100 tys. km? A może takie, które zapewniają skuteczne hamowanie w każdych warunkach? A może jednak takie, które sprawiają, że samochód reaguje natychmiast po wciśnięciu hamulca? Najbardziej pożądana sytuacja to połączenie tych wszystkich warunków techniczno-eksloatacyjnych. Rzeczywistość pokazuje, że nie jest to jednak proste zadanie.
Większość producentów oferujących tzw. klocki aftermarketowe koncentruje się przede wszystkim na jak najdłuższym okresie eksploatacji. Chodzi o to, aby za jak najniższą cenę zagwarantować jak najdłuższe, sprawne działanie klocków. Rzeczywistość jednak pokazuje, że dużo lepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie nieco droższych klocków, takich jednak, które zapewnią skuteczne hamowanie właściwie w każdych warunkach. Szczególnie w Polsce, gdzie przez naprawdę dużą część roku kierowcy mają do czynienia z mokrymi i śliskimi nawierzchniami, warto na to zwrócić szczególną uwagę.
Zakupy należy robić przede wszystkim u sprawdzonych dostawców, takich jak np. https://maxgear.pl/. Chodzi tutaj o gwarancję jakości zakupionych produktów, ich oryginalność. Klocki hamulcowe czy amortyzatory to tak ważne części samochodowe, że nie do końca opłaca się na nich oszczędzać. Kupno niesprawdzonego materiału może się bowiem przełożyć na bardzo poważne skutki i rosnące niebezpieczeństwo podczas jazdy. Cena jest oczywiście ważnym kryterium wyboru, dlatego warto przyjrzeć się ofercie sklepów i hurtowni internetowych, które oryginalne części samochodowe często proponują w zdecydowanie niższych cenach aniżeli sklepy stacjonarne.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |